Bulunan 1 den 10 - Toplam 10
Akış Diagramı nasıl Çizilir? - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi
    Nereden
    ist-İzt

Varsayılan Akış Diagramı nasıl Çizilir?

Aldığım birkaç proje için akış diagramı konusunda eksik olduğum kritik olarak bildirildi.
    Bil.Müh 2.SINIF ÖĞ. OLARAK (anlayacağım dilde)bu konuda bana ipuçları verebilir misiniz?
    Night stays at nights

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

kaynak olarak kitap kabul ederseniz yarın size bir kaç kitap tavsiye edebilirim.

Ceviz Üyesi Zerzevat Adam Üyenin Avatarı

Akış diyagramı çizmek için programlar var yani sadece tasarımı vs. o programdan hallediyorsun... Bir sürü şeyi vardı da adını unuttum.

Bilmem birşey edit miydi neydi.

Flow Chart diye ara...

Bilgisayarcı muharrem_tac Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

Microsoft Visio

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

ne çizimi arkadaşlar ya.
    iş akış şeması çizerken nasıl bir metot kullanacağından bahsediyor.
    yok olay sadece şekil olarak kalsa wordte iş akış çizgileri bölümünden halledebilir herhalde..
    /*sessiztetik umarım sazan durumuna düşmemiştir*/

Ceviz Üyesi Zerzevat Adam Üyenin Avatarı

Yok sessiztetik arkadaşın asıl işin zor tarafını sorduğunu biliyorum ama bende en azından çizim yönünden yardım etmek istedim.

Ve demeye çalıştığım programda gerçekten bayağı iyiydi..

Düzeltme: Heh buldum işte; http://www.smartdraw.com/specials/fl...t.asp?id=12539

Bu program hem ücretsiz hem bayağı geniş desteği var bence bu iş için biçilmiş kaftan...
    Son düzenleyen Zerzevat Adam, 03-Mart-2004 saat 01:10.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

evet guzel gozukuyor.
    yarın ilk işim bunu denemek olacak. sağol ömer.
    ))

Ceviz Üyesi Volkan Uzun Üyenin Avatarı
    Nereden
    3,332

program olarak diayi tavsiye ediyim bende.
    uml ogrenmek ve bilmekte cok yardimci olacaktir
    SharePoint, you make me look, and feel older.

Ceviz Üyesi x-Acto Üyenin Avatarı
    Nereden
    Work Sweet Work

teorik kisim kolay aslinda.. bi kac tane sekil var.. bi kac tane kural var.. bunnar internet uzerinden cok kolay bi sekilde bulunabilir..

iyi akis diyagrami cizmek icin cok iyi derecede gozlem yapmak gerekir.. gozlem yaparken kesinlikle isin yazilimsal boyutuna girme... mesela adam sana birseyler anlatirken sen isin nesne modelini cikarmaya, su modulle hallederim, soyle bir tablo yaparim diye dusunursen bitersin.. analiz bitmeden hic bi sekilde tasarima girme...

ciddi bir is cikarmak istiyorsan, ilgili kisiler ile konus.. once onlar anlatsin.. sonra sen mulakat yapar gibi sorular sor.. bunlar tamamen tecrube isteyen seyler..

gozlemledin.. sorularini sordun... soyutlama kismida kesinlikle cok onemli.. birbirini izleyen adimlar mantiksal olarak butun icerinde olmali.. sistem - alt sistem ayrimini iyi yapman lazim.. hangi ogeyi merkez aldigin onemli.. bir uretim hattini dusun.. malzeme icin farkli, hat ya da tezgahlar acisindan farkli, isciler icin farkli diyagramlar hazirlanmali.. ama sonucta tek bir surec var..

soyutlama da onemli.. laboratuvara gelen bi hastayi dusun..
    Gelir - kayit yaptirir - ornek verir - testler calisilir - sonuclari alir - odemeyi yapar - gider akıs kabaca bu sekildedir.. testlerin calisilmasi bu sistemin bir alt sistemidir.. ornekler kontrol edilir - ornekler hazirlanir - test araclari hazirlanir - test yapilir - rapor yazilir gibi.. sen bu iki akısı tek bir diyagram uzerinde gostermezsin.. bence asil sorun yasadigin kisim da bu...

bunnar hic bi kitapta yazmaz.. zaten yazamaz da.. tamamen tecrube ve gozlem ile olur.. kim ne derse desin... kagit ve kalem hala en iyi tasarim aracidir.. dierleri sadece tasarimi sunmaya yarar..

kolay gelsin

Ceviz Üyesi
    Nereden
    ist-İzt

Peqi eyv. Bil mimarisi dersinde gerçekten gerekli olabiliyorlar.Ayrıca hazırladığım basit programların artık çıktısına değil semantik kısmını inceliyorlar.Ve bu durumda akış diagramı gerçekten çok işe yarıyor.Çünkü semantik kısmı akış diagramı ile ifade ediyorum.
    Birçok mesajdan sadece yararlı bulduğum Omerbalyalı ve x-Acto ya çok teşekkür ediyorum ayrıca hazırladığınız akış diagramları var ise bi şekilde bana ulaştırabilirseniz Çok mutlu olurum.
    Night stays at nights

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •