Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
internet ve windows explorer ı açınca reklem sitesi açılıyor - - Sistem - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Mutsuz internet ve windows explorer ı açınca reklem sitesi açılıyor

merhaba arkadaşlar
    internet explorer ya da windows explorer hangisini açarsam açayım yeni bir sayfada değişik reklamlar içeren bir internet sitesi açılıyor. bundan nasıl kurtulabilirim. windows xp ingilizce kullanıyorum. reg cleaner la temizledim ama programın ismini bilemediğim için tamamen silemiyorum. umarım sorunumu anlatabildim ve çözümü vardır.
    şimdiden teşekkürler
    Son düzenleyen ander61, 29-Nisan-2003 saat 13:55.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    N/A

İki ihtimal vardır;

1- Bu dll'ye bir yama ile mümkün olur sanırım. Ama bunun için sistem yetkisine sahip olmak gerek. (Win98'de böyle)

Ama blank (boş sayfa) içeriğini winxp söz konusu dll'den çıkarmışsa (-ki bu çok anlamsız) o zaman işin çözümü için bu blank içeriğinin saklandığı yeri bulmak gerekecektir.

2- Gelelim kayıt defterine Regcleaner'dan bahsetmişsin. Şimdi bu tüm kayıtları sıfırlamaz. Varolan bir program işlerine devam eder... Bu yüzden mümkünse kayıt defteri içinde sayfa başlığını buldurmaya çalış. Bu şekilde belki birşeyler yapabilirsin.

Hmm.. Bir de sayfanın kaynak kodunu görebilirsen bunu incele böylece nereden beslendiğini anlayabilirsin.

Kolay gelsin.

Ceviz Üyesi deptor Üyenin Avatarı
    Nereden
    BURSA

Win98 de system.ini dosyasında boot altında shell de explorer'in karşısında başka bir exe veya her hangi bir uzantılı dosya varmı diye bak diyecektim ama winxp de nereden gireceksin bilmiyorum.

Winxp de ise regedit'te o açılan sayfayla ilgili ne kadar kayıt çıkarsa hepsini sil.(regedit: başlat+çalıştır+regedit+düzen+bul)Sorunun büyük ihtimalle çözülecek.(ilk önce istersen regeditin yedeğini al)
    Hiçbir değer tanımayan , kendi içindeki yetenekleri geliştiremez.

nod32 antivirus system

Kendi sitem değil :yalantarih

Ceviz Üyesi Cario Üyenin Avatarı
    Nereden
    ofisteyim..

Açılan pencerenin üzerine sağ tıklayıp özelliklerine baktıktan sonra URL yolunu registryde arattırıp silmek de bir alternatif olabilir.
    s=s+0

Ceviz Üyesi

Ayni sorun bende de var. Yalniz acilan sayfalar her zaman farkli. Plug-in leri falan sildim ama bir ise yaramadi. Sadece register dosyasi ile boyle bir sey yapmak mumkun mu ayrica?

Ceviz Üyesi
    Nereden
    N/A

Register dosyası;

Regedit.exe'nin hükmettiği; user.dat ve system.dat'tan oluşur.

Mümkün mü demişsin; Bununla windowsunu iki saniyede çökertmekle kalmayıp takla bile attırman mümkün.

Çünkü bu windowsun ruhu oluyor.

Ceviz Üyesi

Varsayılan explorer

baslat ın yanındaki exploreorı özelliklerini ac hedefe "C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" -nohome" ekle kaydet hic bir sey acmaz

Mingitau
    misafir

Mozilla kur

Ceviz Üyesi Icarus Üyenin Avatarı
    Nereden
    Aachen, Almanya

arkadaşlar siz olayı çoık farklı boyuta çekmişsiniz.
    ander61 reklam penceresi açılıo demiş. yani?
    yani bilgisayarında spyware var bence.
    arkadaşım sen git www.lavasoftusa.com' dan ücretsiz olan "Ad-aware" programını indir. bu program ile sendeki spyware'leri arayıp bul ve sil. sonra bir restart.
    sanırım böylece kurtulursun bu problemden.
    You are not your job.
    You're not how much money you have in the bank.
    You're not the car you drive.
    You're not the contents of your wallet.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •