Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12

Konu: Deep Freeze gibi harddiski donduran porgramlar nasıl çalışır?

Ceviz Üyesi

Varsayılan Deep Freeze gibi harddiski donduran porgramlar nasıl çalışır?

selam arkadaşlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
    benim 2 sorum olacak.
    1- ilki deepfreeze gibi hardiski donduran başka hangi programlar var?
    benim bildiğim bir de Net Recover Genious diye bi prrogram var bunlardan başka aynı işlemi yerine getiren farklı programlar var mı?
    (deepfreeze artık kırabiliyor harddisk dondurma konusunda başka programlar aramamın sebebi budur.)

2-Bu programların çalışma mantığı.Bilen varsa lütfen burda açıklasın.Nasıl çalışıyor acaba bu tür programlar.Bildiğim kadarıyla goback gibi harddiskde belirli tarihlerde yedek almıyor.Ayrıca bazıları sistemdeki fat32, ntfs gibi tabloların yedeğini alıyor sonra her açılışta bunu geri yüklüyor diyor.acaba ne derece doğru bu?Ayrıca deepfreeze in defrag dan etkilendiği(işlevini yitirdiği) söyleniyor.
    arkadaşlar tüm bunlardan bi akıl yürütülüp ve programın çalışma mantığını açıklanabileceğini düşünüyorum.Belki bunu anlamak için harddiskin çalışma mantığını da bilmeye ihtiyaç vardır. Lütfen bilenler varsa bizimle paylaşsın.
    Şimdiden herkese teşekkürler

Ceviz Üyesi deptor Üyenin Avatarı
    Nereden
    BURSA

deep freeze en son versiyonunu indirirsen başka bir programa gerek kalmaz.Çalışma mantığını Bilinenlerden farklı bilmiyorum.
    Hiçbir değer tanımayan , kendi içindeki yetenekleri geliştiremez.

nod32 antivirus system

Kendi sitem değil :yalantarih

Ceviz Üyesi

deptor

Ceviz Üyesi

Alıntı deptor Demiş ki:
    deep freeze en son versiyonunu indirirsen başka bir programa gerek kalmaz.Çalışma mantığını Bilinenlerden farklı bilmiyorum.

deptor
    arkadaşım başka bir programa gerek kalmaz derken neyi kastetiyorsun.Programın en son versiyonu yükleyerek kırılamayacağını?
    Ben programın kırılmasını istemiyom. Program kırılabildiği için kırılmamasını veya buna benzer kırılmayan programlar olup olmadığını merak ediyom.

Nereden
    BURSA

Kırılamayan hiç bir program yoktur.Çoğu kişinin kullandığı bir programı kullanırsan kırılmasını engellemiş kişilerle karşılaşabilirsin.Ayrıca şifreleme teknikleri konusunda araştırma yapmalısın(en azından kırılması zor olacak bir şifre yazarsın).

Senin yapmam gereken herşeyi kurduktan sonra deepfreze i aktif hale getirmeden xp kullanıyorsan kullanıcı ayarlarında kullanıcıları kısıtlayarak program kurulumlarını engelleyebilirsin.Deepfreeze programının kırılabilmesi için deepfreeze token ring programının bilgisayara kurulması lazım bunu engellemiş olursun.Böylece kimse deepfreeze kapatamaz.

nod32 antivirus system

Ceviz Üyesi

deptor sen oyle san cok basit kapatılıyor deepfreeze cocuk oyuncagı undeepfreeze die program var 70 kb kadar boyutu

Ceviz Üyesi

evet işte kırıldığı için bana göre pek kullanışlı bir program değil artık deep freeze.Sitesinde professional sürümü çıkmış ama o ne kadar güvenli bilmiyom.
    deptor bi de token ring ne demek açıklarmısın?
    teşekkürler

Nereden
    BURSA

token ring aslında bir ağ çeşididir fakat deepfreeze progmanın token ring isminde bir programıda mevcuttur.

asdasd deptor sen oyle san cok basit kapatılıyor deepfreeze cocuk oyuncagı undeepfreeze die program var 70 kb kadar boyutu
    eğer kullanıcıların program yüklemesi yasaklarsan ve/veya sp2 nin bir özelliği olan programları yasaklama işlemi ile undeepfreeze programını kısıtlayabilirsin.

nod32 antivirus system

Ceviz Üyesi OZKANYAVUZ Üyenin Avatarı

Alıntı deptor Demiş ki:
    token ring aslında bir ağ çeşididir fakat deepfreeze progmanın token ring isminde bir programıda mevcuttur.

eğer kullanıcıların program yüklemesi yasaklarsan ve/veya sp2 nin bir özelliği olan programları yasaklama işlemi ile undeepfreeze programını kısıtlayabilirsin.
    Deep Unfreezer bir program olarak yüklenmiyor ve bunu basit bir user çalıştırabilir diye düşünüyorum. Ayrıca programa kısıtlamayı atlamak içinde ismini değiştirmek yeterli olmaz mı? yanılıyor muyum?

Nereden
    BURSA

Normal şartlarda internet cafe pc lerinde cd-rom ve disket sürücü bulunmaz.Böylece kişi deep freeze kaldırmak için internetten deep unfreezer programını indirecektir.İnternetten bu dosyanın indirilmesinide engeleyebiliriz(yassak programı kullanılıtorsa engellenecek kelime listesine olası kelimeler eklenebilir.).
    BUNLARDA YETERSİZ OLUYORSA O ZAMAN KAFE SAHİBİ BİRAZ PARA HARCAYIP PCI GÜVENLİK KARTI ALACAK.ASLINDA BU DAHA MANTIKLI.BEDAVA KULLANILAN YAZILIMDAN LÜTFEN DAHA FAZLASINI İSTEMEYİN.

nod32 antivirus system

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •