Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12
MSN Messenger'da oturum açamıyorum - - Sistem - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi NikeFootball Üyenin Avatarı
    Nereden
    Kocaeli

Varsayılan MSN Messenger'da oturum açamıyorum

Akşam saat 19:00 dan beri messengerda oturum açamıyorum 3-4 tane msn adresim var hepsini denedim ama olmuyor , http://webmessenger.msn.com adresinden online olabiliyorum , sistemin ghost lanmış yedeği bulunduğu için 10 dakikada sistemi formatlayıp tekrar yükledim ama yine giremiyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir messenger haricinda internet ile herhangi bir problemim yok.

saygılar

Ceviz Üyesi Cihan Yakar Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

Aynı sorun benim başımada geldi. Hatta web messenger ı bırak windows messenger , miranda vs bile rahatlıkla bağlanabiliyor. Genellikle router ve ya proxy arkasında olduğunda bu durum kaynaklanıyor. Bağlantı ayarlarından bir proxy sunucusu girdiğinde bazen çözüm olabiliyor. Onun dışında sürekli onar onar diyerek de bağlanabiliyor.
    Blog Adresim
    LIGHTSWITCH

Ceviz Üyesi BurnOUT Üyenin Avatarı
    Nereden
    Izmir

modem ayarlarınızı kontrol edin... geçen gün bir bilgisayarda başıma geldi..
    yahoo ve hotmail sayfalarına bile bağlanmıyor.. amadiğer sayfalarda bir problem yok.. ttnet'ten bir problem yok..
    zamanı gelmiş deyip yine format attım.. sorun devam ediyor..
    modem ayarlarını sıfırladıktan sonra düzedi..
    xunil

pan
    pan Çevrimdışı
    Ceviz Üyesi pan Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

service status sayfasına bakıp, msn ağında sorun olup olmadığını kontrol edin.eğer yoksa (yani siz login olamıyosanız) sorun muhtemelen kullandığınızdan bir eklentiden kaynaklı olabilir (tt, modem, firewall gibi sorunlar olmadıgını varsayıyorum).
    mesela benim cok basıma geliyodu bu, sorun messengerdiscovery eklentisinden dolayıymıs, cok ugrastırıyordu login olurken (genelde olmuyoduda), login olduktan sonrada mesaj alma/gonderme islemlerinde sorun cıkarıyordu.birkac gun sonra update cıktı, sorun halloldu.
    "Bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."
    - Mustafa Kemal ATATÜRK

Nereden
    Kocaeli

herhangi bir eklentide kullanmıyorum sadece msn var başka birşey yok antivirüs programıda kullanmıyordum format atıp tekrar yükledim sonra avastı kurdum yine aynı sorun var modemi kaldırdım yükledim yine devam ediyor bu bölgede bazı yerlerdede msn e girilmiyor mirandadan konuştuğum arkadaşlarda öyle diyor neyse miranda kullanmaya devam , sorun gidene kadar.

Nereden
    Kocaeli

7.5 te oturum açamayınca her yolu denedim , son olarak kaldırdım ve 7.1 versiyonunu kurdum bilgisayarımda varmış allahtan , neyse şuan girebildim sorun çözüldü.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

Bende de aynı problem vardı. DNs adresini değüiştiridim sorun çözüldü
    Şuan ki kullandığım DNS adresi: 212.57.1.17

Üyeliği İptal Edildi KИZ Üyenin Avatarı

Sorun düzelmiş ama ben yine de yazayım.

1. Sisteminin saat ve tarihinin doğruluğunun kontrol edilip denenmesi çözebilir.
    2. DNS olarak 212.57.1.18 ve 212.57.1.4 kullanmak çözebilir.

Ona da şükür 7.1 ile 7.5 arasında pek fark yok

Ceviz Üyesi Raskolnikov_ Üyenin Avatarı

İnternette de sorun var birkaç gündür..
    Net acayip yavaşlıyor..MSN açılmıyor,açılsa bile yazılanlar gitmiyor,yazılanlar gelmior..

Ceviz Üyesi

Mutsuz

arkadaşlar msn açamıyorum herşeyi yazıorum msn deki kişilerle ilgili sorun var diyo internetten girmeye çalıştım e postalara falan bakıyorum ama açılmıyo ne yapmalııym bilen lütfen yardım etsin

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •