Bulunan 1 den 10 - Toplam 10

Konu: Bazı sayfalar açılmıyor - tam açılmıyor

Uykusuz

Varsayılan Bazı sayfalar açılmıyor - tam açılmıyor

Herkese selam,

Artık kafayı yeme arifesindeyim. Benim bu sorunum aylardır var hatta bugünlerde 1 yılını doldurmak üzere. Başlarda umursamadım ama girdiğim siteler arttıkça umursamak zorunda kalıyorum.

Sorunum şu; öyle bir zaman oluyor ki girmek istediğim siteler açılmıyor. Açılmıyordan kastım hata verme değil site geliyor ama resimler gözükmüyor vb. Yani bildiğiniz text modunda görebiliyorum sayfayı, hemen örnek istiyorsanız aşağıda 2-3 sayfanın görüntüsünü koyuyorum. Yıllardır böyle dilimde küfür ede ede tüy bitti. Arkadaşlar link yolladığında sayfalar açılmadığı için onlardan küfür yiye yiye bıktım, bıktım, bıktım! Hemen belirteyim bu durum zaman zaman oluyor ama misal şu anda Hepsiburada sayfasını açabiliyorum ama çoğunlukla açtığımda aynı alttaki resme benzer şekilde açılıyor.

Ön bilgi için:

- Avira (Ücretsiz) versiyon. Tarama yapılmış sistemde virüs tespit edilmemiştir.
    - Windows Güvenlik Duvarı açık.
    - Modem Güvenlik Duvarı açık.
    - Kablolu (ethernet) internet bağlantısı.
    - Rutin ayda bir CCleaner kullanımı.

NOT: Farklı tarayıcı kullanmamı söylemeyin Chrome, Firefox ve Opera hepsinde aynı sorun var.

Rica ediyorum bilgili birisi bana yardım etsin.

Habertürk.

Ntvmsnbc.

Thgtr.

Ceviz Üyesi Eretna Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

farklı bir windows kullan öyleyse

Uykusuz

Alıntı Eretna Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    farklı bir windows kullan öyleyse
    Neden peki?

Ceviz Üyesi

Aynı sorun bende de var, çok uzun süredir.

Garip, anlamsız. Fakat ofisteki bilgisayarda bu oluyor ve o bilgisayarda internet gidip geliyor. Garip ve gizemli işler fakat kelin ilacı olsa yani.

Uykusuz

Güncel bir kaç gelişmeyi yazayım.

Windows Güvenlik Duvarı'nı kapattım ve girmeyi denedim yine siteler bu şekilde açıldılar.

En güncel gelişme ise bu: Opera'dan Turbo özelliğini aktif hale getirince sorunsuz bir şekilde her yere girebiliyorum...

Ziraat Mühendisi Furkan Onka Uğur Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

İnternet kesiliyor ya da oldukça yavaşlıyordur. Bu sorunun oluşma nedeni büyük ihtimalle budur. İnternete girdiğinizde
    Kod:
    ping www.google.com -t > c:\pinglog.txt
    bu kodu komut istemcisi ekranında yazın. Herhangi bir sayfa düzgün gösterilemediğinde (bir süre bekledikten sonra) CTRL + C tuş bileşimi ile betiği durdurup ping istatistiklerine bakın. Bakalım internet mi kesiliyor başka bir sebebi mi var.
    Ben olamayınca bu güller bu selviler yok
    Kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok
    Sabahlar, akşamlar, sevinçler, tasalar yok
    Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok.

Ömer HAYYAM

Uykusuz

Alıntı Furkan Onka Uğur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İnternet kesiliyor ya da oldukça yavaşlıyordur. Bu sorunun oluşma nedeni büyük ihtimalle budur. İnternete girdiğinizde
    Kod:
    ping www.google.com -t > c:\pinglog.txt
    bu kodu komut istemcisi ekranında yazın. Herhangi bir sayfa düzgün gösterilemediğinde (bir süre bekledikten sonra) CTRL + C tuş bileşimi ile betiği durdurup ping istatistiklerine bakın. Bakalım internet mi kesiliyor başka bir sebebi mi var.
    Buyrun sonuçlar aşağıda... Söylediğiniz kodu yazdım başta ama Erişim Engellendi dedi. Bende direk olarak aşağıdaki kodları yazıp ekran görüntüsü aldım.

Kod:
    ping www.google.com

Kod:
    ping www.hepsiburada.com

Kod:
    ping www.ntvmsbnc.com

Bu işlemler sırasında modemin log kaydında ortaya çıkanlar. (Ne zaman bir sayfa açılmıyor olsa böyle bir kayıt modemde gözüküyor...)

Kod:
    07/09/2011  12:03:54 **SYN Flood to Host** 192.168.2.2, 50215->> 88.255.82.112, 80 (from PPPoE1 Outbound)
    07/09/2011  12:02:31 **SYN Flood to Host** 192.168.2.2, 50164->> 193.28.225.212, 80 (from PPPoE1 Outbound)
    Bu SYN Flood to Host'u araştırırken denk geldim sorunu yaşayanların hemen hemen hepsi Philips modem kullanıyorlar... Benim modemde Philips. Bende Modem güvenlik duvarını kapatıp deneyeyim dedim. O zaman sitelere normal olarak erişebiliyorum... Bir çok forumda modemin DDos saldırı önleme özelliğini kapatınca sorunun çözüldüğünü yazmışlar. Sanırım sorun benim modemden kaynaklanıyor, yani onun güvenlik duvarından...
    Son düzenleyen Gyrfalcon, 09-Temmuz-2011 saat 15:38.

Uykusuz

Flood oluyor ama kusura bakmayın...

Sorunu çözdüm. Belkin, USRobotics, Philips modem kullananlarda sık sık ortaya çıkan bir sorun olduğunuda öğrendim. Cevabı Apple'ın forumunda ve Google'ın Sıkça Sorulan Sorular kısmında buldum.

http://images.google.com/support/bin...&answer=112568

https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0

http://www.usr.com/support/5463/5463...w_intrdet.html

Sorun modem güvenlik duvarının doğru şekilde yapılandırılmamış olmasından kaynaklanıyor. Yapmanız gereken tek şey modem arayüzünden güvenlik duvarına girip

Maximum incomplete TCP/UDP sessions number from same host: değerini 20 veya üzerine çekmek. En iyisi 30, en azından bende o şekilde hepsi sorunsuz çalıştı.

Hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Ceviz Üyesi

Çok teşekkür ederim benim de aylardır müzdarip olduğum bu sorundan kurtulmuş oldum. Benim modemim USBRobotics'ti.

Ceviz Üyesi

Derdime çare oldun.Allah razı olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •