Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Konu: benim ip sabit ip mi yoksa benmi yaniliyorum : sabitse reseller nasil kuracam

Ceviz Üyesi kuaza Üyenin Avatarı
    Nereden
    trabzon

Varsayılan benim ip sabit ip mi yoksa benmi yaniliyorum : sabitse reseller nasil kuracam

merhaba ben belcikaya tasindiktan sonra web isleriyle bir hayli uzak kaldim ancak bir sure once bilgisayar aldim uzerinede dayanamayip interneti baglattirdim..

oncesinde reseller paketi almistim resellerguru abimizden

ancak uzun suredir kafami karistiran bir sorun vardi..

rapid den dosya indirmeye calisiyorum ilkinde iniyor ikincisinde modemi kapatip aciyorum ama yine indiremiyorum yani anlayacaginiz benim ip adresim degismiyor

bu galiba sevindirici bir sey her zaman sabit bir ip m olsun isterdim

yine kararsiz kaldim tam emin olmak icin bu gece bilgisayari kapattiktan sonra dosdogru modeme yonlendim, o an ihtirasli bakislarla modemin fisini cekivermisim bir anlik bir olaydi ve hemen olup bitti,, nasil oldugunu anlamadim

ehehe neyse konuya donelim sabah kalkip modemin fisini takip pcyi actigimda oda ne yine ayni ip adresi bu sefer anladimki bu ip beni birakmaz kardesim... merak ettigim ip adresim bu sekilde basliyor ;

213.213....

diye basliyor sonu tabiki farkli

oturdugum ulke belgium

bu simdi gercekten sabit bir ip mi yoksa beni kandiriyorlarmi ehehee

egerki sabit ip ise ben bilgisayarimda bir reseller kurabilirim bunun icin hala arastirma icerisindeyim bilen varsa ulasirsa bana yada burda aciklarsa cok bahtiyari diyar olurum...

arkadaslar eger resller kurarsam bu siteden 20 kisiye sponsor olacagim emin olabilirsiniz..

bu arada pc ozellikelrim bunlar ;

windows vista
    2 gb ram
    500gb alan
    1.6 mgh
    intel falan filan
    cevaplarinizi sabirsizlikla bekliyorum arkadaslar..

konuya uygun bir yer bulamadim kusura bakmayin yanlis bolumse lutfen tasiyiniz..
    Son düzenleyen muharrem_tac, 29-Aralık-2007 saat 01:55. Sebep: Lütfen Türkçe kullanımına özen gösterelim.

w3root
    misafir

ip in değişmiyosa sabittir Türkiyede sabit ip aylık 5 ytl falan

bağlantının upload hızı ne kadar?

Windows sunucu olarak kullanman için işletim sistemi olarak win 2003 server kurman lazım.

Şurda anlatım var http://www.bilisimakademi.net/yaziOku.asp?yaziID=314

Ceviz Üyesi HaokaH Üyenin Avatarı
    Nereden
    Bursa

buradaki adrese girin (basit olarak anlatiyorum.) girdikten sonra sayfa basliginda ve sayfada [Jouw IP adres : 88.240.175.25] gibi bir adres yazar, daha sonra modemi resetleyip tekrar bu adrese girip Adresleri karsilastirin eger farkli ise degisken ip'ye sahipsiniz eger modem/router resetlendikten sonra adrese tekrar girdiginizde verilen adresler ayniysa sabit Ip'ye sahipsiniz demektir.
    Sabit Ip degilse ve sabit Ip almak istiyorsaniz, Internet Servis Saglayiciniza gidip basvuruda bulunabilirsiniz.
    Ornegin; Turkiyedeki Türk Telekom gibi..
    ProgramcIlIk; Kendini ifade edebilme yetenegidir..
    http://www.volkanyildirim.org
    http://www.izored.com

Ceviz Üyesi kuaza Üyenin Avatarı
    Nereden
    trabzon

Arkadaslar Vista'da bu web server olayi iyi olmaz mi makaleye gore en iyi 2003 serverde oluyor sistem mi degişsem ne yapsam ya da yeni makine mi alsam

makale icin cok tesekkur ederim arkadasim..

bu arada ip m kesinlikle sabit cunku en son yazi yazan arkadasimizin dedigi gibi bir olayi ben zaten whatismyip.com dan yaptim anlattim yukarida zaten...
    Son düzenleyen muharrem_tac, 29-Aralık-2007 saat 01:54. Sebep: Lütfen Türkçe kullanımına özen gösterelim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •