Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zengın Ülkenın Fakır Halki (türkıye)

Konu, 'Konu Dışı' kısmında hmustak tarafından paylaşıldı.

1. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Bu haberi http://haber.tanitimi.com/ dan aldım...

Neptünyum Elementi. 93 Atom Numaralı Neptünyum radyoaktif bir elementir ve uranyum pillerinin üretiminde kullanılır. 1940' ta California Üniversitesi profesörlerinden Amerikalı Mc Millan ve Abelson tarafIndan keşfedilen bu radyoaktif element ile son yıllarda enerji üretiminde had safhada faydalanılıyor. Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza maledilen bir ELEMENT...

Peki bilin bakalim bu Neptünyum dünyada en çok nerede bulunuyor?.. BiLDiNiZ... Türkiye' DE... Tahmin edilen rezerv ne kadar? 127.000 Ton... Sonra hangi ülke geliyor? Bulgaristan. Onun rezervi ne kadar? 2.500 Ton. Peki sahip olduğumuz Neptünyum'un degeri ne kadar?... Çok şaşıracaksınız: 9 Trilyon $

Türkiye' nin, iç borcu 85 milyar $. DIŞ Borcu 125 milyar $. Toplam 220 milyar $. Elimizdeki Neptünyum'un değerini tekrar ediyorum 9 ! TRiLYON $. Yani toplam borcumuzun 40 kat fazlası. Önce Bor, sonra Toryum, Şimdi de Neptünyum. Bilgilenmek ve bildirmek amacı lütfen sessiz kalmayınız...

Pekiiii Adamlar ne diyor biliyormusunuz geçenlerde? "Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir"
    kim iŞLetecek bu madenleri ? ? ? ? ? ? ? ? ?

2. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    :aglama:
    :mad: :mad: :mad:

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Laf bunlar abi Türkiye'de maden falan yok her yer taş toprak bu yaşıma kadar madendi petroldu birşey görmedim ben gören var mı. Bor bir ilçedir, neptun de bir gezegen o kadar.

:aglama:

4. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    +1.

5. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    Bırakmıyorlar zaten. Yer altı kaynaklarının politik sınırları geçmediği nerede görülmüş mesela?

6. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    Bazen düşünüyorum, o kadar yeraltı zenginliklerinden bahsediliyor, acaba doğruluk payı ne kadar? Yani, bu söylenenlere bakarsak Türkiyenin her yerinden zenginlik fışkırıyor. Bilmiyorum. Acaba abartıyor muyuz, yoksa zenginlik var da kullanamıyor muyuz?