Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zeb.biz ve biz...

Konu, 'PHP' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dünyada pek çok büyük sitenin yaptığı döküman paylaşımı olayını PHP konusunda bizde www.zeb.biz ile yapmaya başladık arkadaşlar.

http://www.ceviz.net/php.php?p=001 linkindeki PHP bölümümüzde bundan sonra Fatih Hood tarafından yazılmış olan PHP konularıda yayınlayacağız.

Şimdilik 3 temel konuda yazılarını yayına koyduk yakında yazıların tamamı PHP bölümümüzde yer alacaktır.

2. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    HHımz...

3. Mingitau

Mingitau Misafir

Harika !

4. Mingitau

Mingitau Misafir

Abi bu topic in başlığını değiştirsen yani Genç Parti Spam leri gibi durmuş... :D

3 Kasım ve Biz....

Ondan sonra Cem uzan ın montaj bir resmi ve üstünde Bizde Allah Korkusu var! yazısı...

:D

5. sinankaya

sinankaya Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    offfffff
    :D
    Ne yani kardeş sitemi şimdi zebbiz .
    olmaz kardeşim rakip onlar. Zaten bide forum açmışlar. şimdi işi gücü bırak bide onların forumuna bak.

banane onlar buraya gelsin...

:super:

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    www.zeb.biz emek verilmiş güzel bir site arkadaşlar. Sadece dosya paylaşımı yapıyoruz onlarla bizim oraya gitme onların buraya gelmesi diye bir mesele yok bu sadece kişisel tercihtir.
    Rakip olarakta görmüyoruz aynı doğrultuda hizmet veren iki site olarak görmek daha doğru olur.

Sevgiyle...

7. sinankaya

sinankaya Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    offfffff
    Elbette güzel şaka yapmıştım. Hatta boylece ziyaretcillerin bu makela orda , şu burda diye dolaşmaları önlenmiş olur. Hatta be hatta burdan yola çıkarak ( okuldan sonra sola ... :) ) bi nevi dokuman portalı oluşturmuş olunur. hatta bu iş ilerletilerek dokuman ara şekline sokulabilir. Daha ilerletilince google olunabilir. (neyse çok uzattık )
    Hayırlı olsun faideli bi çalışma devamını talep ediriim.

8. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Google olamasakta phpbuilder olacağımız kesin :p

Devamı kesinlikle gelecektir. ;)

9. Mingitau

Mingitau Misafir

Abibaşlık hala aynı? :D

10. fatihhood

fatihhood Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    sinankaya : seni duydum! :)

Sahin arkadaşı tanımıyorum ama güzel söylemiş. ( Yazmışmı demeliydim? )

Öncelikle şunu belirteyim. Ben dökümanları mkarabulut 'ın isteği üzerine ceviz.net te kullanılmak üzere verdim. Sonuç olarak ona ve onun bulunduğu iştiraklerde her zaman yardımcı olmaya hazırım.

Zeb.biz benzer siteler ile rakipsel bir olgu içinde var olan bir site değil. Ben siteyi açarken aklımdan geçen düşünce " yazmak lazım, ozaman yazalım " idi.

Sonuç olarak ceviz.net yeni yeni izlemeye başladığım ( acaba daha önce neden göremedim? ) ve takdir ettiğim bir site. Eğer amaç gerçek0en " bilgiyi paylaşmak " ise kişisel veya kitlesel ihtirasları bir kenara atmak ve çalışmak gerekir. Ceviz.net ve Zeb.biz 'in yaptığıda budur.

Ayrıca yakın zamanda benzer bir uygulamayı benim sitemdede görecekler. Yani bende bana gönderilen ölçüde " Made in Ceviz.Net " yazılarını sitemde yayınlayacam.

Aslında önemli nokta, aylardır mkarabulut ile aklımızdan geçen döküman portalı olayı. Biz Türkiye 'deki BT alanında en büyük döküman arşivini yaratmak istiyoruz. Bunu napster gibi düşünebilirsiniz. ( belli açılardan. )

Ama gel görki benim bu aralar kafamı oldukça kurcalayan Component yazma sevdam ( artık bizimde sağlam uygulamalar üretebileceğimizi göstermek gerekiyor + maddi açıdan belirli bir noktaya ulaşıp daha prof. hedeflere yönelebilmek. Mesala yüzlerce kullanıcı tarafından üretilen binlerce component içeren bir sitede open source, freeware veya shareware uygulamalar... ) ve mkarabulut 'un işleri nedeni ile bunu pek başarabilmiş değiliz.

Tabi zaman neyi gösterir bilinmez ama sonuçta ben ceviz.net ve zeb.biz 'in aynı hedefler doğrultusunda beraberce bir şeyler yapabileceğine.. Daha doğrusu ülkemizde BT alanında önemli olgular yaratacağına eminim.

Son olarak Sahin arkadaşa böyle bir duyuruyu belirtme sorumluluğunu hissettiği için teşekkür ederim.

Saygı ve Selam ile...

11. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sahin, sitenin sahibi oluyor. :)

12. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Fatih ve şahin abi ikiside güzel söylemiş...
    Diyecek başka bi şey yok heralde,devamının gelmesi dileğiyle...

Selamlar ,sevgiler... :)

13. fatihhood

fatihhood Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    mkarabulut : doğru söze ne hacet...

:)

ee++ : Bence Sahin sitede bu sıfatla anılmaktan hoşlanmaz. Zira bu türde sitelerde site sahibi kelimesi en fazla site sahibine bir rahatsızlık verir. Gel buna " organizatör " diyelim. Hem zaten sende bunu vurgulamak istemedinmi? :)

Bu arada bir şeyin altını çizmek istiyorum... Dünyada her şey için ortak bir özellik yazılması istenmiş olsaydı sanırım bu " Size uygunluğu " olurdu..

Ne olursa olsun , ister BT adına yayın yapan bir site, ister ticari amaçla işleyen bir sistem ne olursa olsun size uygunluğu her zaman önemlidir.

Bence Bilgiyi Paylaşmak adına her iki sitede " size uygun " :)

Neyse bu kadar sörf yeter işimize dönelim de patronlardan laf işitmeyelim.

herkese kolay gelsin...

14. Asil

Asil Voyager

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web designer
    Öncelikle hoşgeldin diyeyim Fatih, sonra yazdığım yazı sorumluluk değil zevk oldu benim için çünkü pek görülen bir şey değil Türk bilişim sitelerinde bu tür bir paylaşım en azından bizden gören birileride bu tür paylaşımlarla daha faydalı olacaklarını ve daha çok büyüyeceklerini anlayıp bu tür ortak çalışmalara girebilirler.

Site sahipliği konusunda ise; Nasıl diyebilirim ki site benim? Mutlaka ama mutlak gün gelecek bu site birilerine devredilecek. Ama üye ama yöneticilerden birine. Benden daha motive biri çok daha faydalı şekilde yönetecekse siteyi neden devretmeyeyim. İster ismiyle ister sadece database kısmı olsun mutlaka devam edecek ama Ahmet'le ama Mehmet'le. Şimdilik site sahibinden çok yöneticisi, idari amiri, emanetçisi vs daha uygun.

Bu arada asosyal arkadaşımızda PHP bölümüne yazılarını göndereceğini söyledi bana onada buradan teşekkür edeyim sanırım çok büyük bir arşive sahip olacağız. Bunu en kısa zamanda kategorize edip daha faydalı hale getirmeliyiz.

+ aynı tür yazı çalışmalarını diğer bölümler içinde yapmak istiyorum gönüllü yazı göndermek isteyen arkadaşlar lütfen benimle irtibata geçsinler.

Sevgilerimle...