Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdisinda yasayan arkadaslar

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Beholder tarafından paylaşıldı.

1. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Arkadaslar kismetse 2 gün sonra Tr'ye gidecem. Giderkende kuzenime anakart, ram, islemci, harddisk ve CPU götürecem. Parcalari harddisk disinda bavuluma koymayi düsünüyorum ama bir korkum var yaa gümrük mevzusu cikarirlarsa benim basima? Ne dersiniz?

2. denar

denar Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Home Girl
    ben yurtiçindeyim ama kesin çıkarırlar gibi geliyor bana çünkü çoğu zaman note book ları bile sokana kadar insanlar akla karayı seçiyor

3. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Yaa yapmayin mutlaka götürmem lazim benim bunlari :(

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yooo ben daha önce götürdümde getirdimde hiç bir sorunda yaşamadım, komple bilgisayar götürdüm scanner falan götürdüm birşey diyen olmadı.

Ama getirirken kırılacak eşya diye THY'ye bildirmeme ramen kırılan eşyalarım olmuştu. :mad:

5. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Ben bu konularda cok sanssizimdir. Almanyaya ilk gidisim poli s bana göster kimlik kartini yada 50$ verecen diye tutturdu. Yaa bakin ben kimligimi oraya varinca alacam dedim, üstünede bir yigin ögrenci olduguma dair kagit gösterdim. Yok olmaz ya kimlik ya 50$ adamlarla ucak kalkisina yakalasik 1kac dakika varkeneye (ne bicim türkce bu neyse) kadar devam ettim. BAktim olmayacak bi depar atip parayi ödedim ve 2.deparla ucak körüklerine dogru. Iceri adimimi atar atmaz hostesler tuhafca bir baktilar bana.

Velhasil kelam o gün benden gereksiz bir sekilde o parayi aldilar. Benim durumumun tipatip ayni diger arkadaslardan almamislar. Bunu duyunca iyice sinir oldum. O yüzden acikcasi korkuyom. Hic belli olmuyo bu adamlara. :sus:

6. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Ben gecen yaz;

1 Printer, 1 Monitor bide RAM goturdum. Hic kimse ram'i sormadi... Ancak kirilacak esya bolumunden cikarttigim printer ve monitoru gorunce amcam bi durdurdu.

Bunlar ne? dedi.
    Bende printer ve monitor dedim. Bilgisayar parcasi yani...
    Sonra ne kadar eder bunlar dedi.
    Bende, ikisi toplam 80-100 $ kadar eder dedim. Ikinci el vs saydim doktum. :)

iyi hadi gec falan dedi ama, gumruk birliginde oldugumuzu saniyorum. Dolayisiyla tek olarak getirilen mallarin gumruk kapsamina alinmamasi gerekir. Amacimizin ticaret olmadigi ortada yani. :)

Saniyorum bir sorun cikmayacaktir. Ancak anakartini cok iyi korumalisin. Mumkunse yaninda gotur. Kirilacak esyaya falan verirsen halin harap. :)

iyi yolculuklar...

7. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Bencede bir sorun cikmamali ama arkadaslarin dedigi gibi kirilma riski buyuk onun icin bavula koyacagina yanina ucagin icine almani tavsiye ederim.

8. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Anakart ve ekran karti sert mukavva kutularinda, bavulun tam ortasina giysilerin arasina koydum. Sizce tamamen cikarip yanimami alsam? Gerci harddisk, cdrom filan sirt cantamda. Duyduguma göre Izmir havaalaninda bavullari tutup firlatiyorlarmis :uff:
    Ne dersiniz cikarsammi bavuldan?

9. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Sadaece İzmir'de degil Turkiye'de butun havaalaninlarinda tutup firlatiyorlar bence kirilmamasindan emin olmak icin cikar yanina
    al :)

10. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Birde emanet, kendi malim olsa bu kadar hayatta takmam :p Neyse garanti olsun en iyisi yanima alayim ben bunlari. Herhalde eve varincaya kadar kambur olurum ya neyse. :cool:

Tesekkürler, tavsiyeleriniz icin.

11. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    iyi yolculuklar... :)

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0