Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni sitem nasıl olmuş?

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında cenksever71 tarafından paylaşıldı.

1. cenksever71

cenksever71 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar değerli arkadaşlar yeni bir site kurdum sizce tasarımı nasıl olmuş ve eksik tarafları neler görüşleriniz benim için önemli yorumlarınızı bekliyorum.

Site: Nasıl Yapılır

2. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    İsim ilk başta saçma geldi. "Ben ve benim gibiler" site isimlerini okurken yazıldığı gibi okuyoruz. Nasıl List veya NasıList değil de aynen yazıldığı şekliyle "i" harfleriyle okuyorum istemsizce. O yüzden "nasilist" yabancı bir kelime gibi geliyor ve hiç aşina değilim. O yüzden başta saçma geldi ama bir daha düşününce aslında neden olmasın dedim. Ünlü bir marka olsaydı havalı bir isim olurdu :D

Yalnız içerikler ilgimi çekti, birkaç tanesini yeni sekmede açtım baktım bile. Altyapısı nasıl bilmem ama emek verilirse kaliteli bir platform olabilir. Onedio'nun reklamını yapmak istemesem de "ondan tek eksik yanı biraz içerik ve biraz üye" demek için kullanmış olayım :) Arayüz falan basit anlaşılır ve güzel... İyi çalışmalar...

3. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    Yalnız site yüklenirken resimler yavaş yükleniyor. Özellikle kategoriler kısmında kategori resimleri hep "png" formatında. PNG'yi şeffaflık özelliği için kullanmayacaksanız jpg kullanın. Hatta şeffaflık isterseniz de hareketsiz "gif" kullanabilirsiniz.

Örnek olarak kategorilerde "Sanat & eğlence" kategorisinin resmi 149kb boyutundaymış. Komple yüklenen sayfanın bu boyutta olması gerekiyor neredeyse. Şuan kategoriler sayfanız benim birkaç megabaytımı yedi bile. İlk yükleme eziyetti. Onları JPG yaparsanız her birinin boyutu 10-20kb olur. :)

4. balboa

balboa Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Kullanıcı dostu bir site olarak duruyor, hayırlısı olsun.

5. doktorteknik

doktorteknik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba, oldukça basit ve sade olmuş. Ellerinize sağlık. Hayırlı olsun.

6. baymasken

baymasken Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    IT Uzmanı
    Başarılı bol şanslar.