Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yemdeposu tasarım ihtiyacı

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında dkoksal tarafından paylaşıldı.

1. dkoksal

dkoksal Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    Teknoloji Yöneticisi
    merhabalar, sitemiz için görsel tasarım çalışması başlatacağız. Akvaryum ve online petshop için görsel şablon önerilerinizi almak isterim. hazır şablon alarak süreci hızlandırmak veya kendi özel tasarımız ile ilerlemek şu anda vermemiz gereken bir karar. yardım ve destek önerilerinizi almak istiyorum. nasıl ilerlememiz gerekir?

2. yunus

yunus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    126
    Site tasarımınızda sıradışı planlarınız yoksa pekala hazır şablon kullanılabilir. Ücretli/ücretsiz hazır css/psd tasarım satışı yapan pek çok site mevcut. Bu işi profesyonel yapan kişiler tarafından, kullanıcı deneyimleri gözetilerek geliştirilmiş güzel çalışmalar var. Online alışveriş sisteminin tasarımı üç aşağı beş yukarı bellidir. İleride tasarıma ilaveler yapmanız gerekecek mi bence bunun tespitini yapmalısınız. Çünkü başkasının tasarımı üzerine eklemeler yapmak bazen sıkıntılı olabiliyor. Burada front end developerın tecrübesi yeteneği önemli bir kriter. Alt yapınız kendinize ait sanırım. Frontend konusunda orta seviyenin üzerinde değilseniz sıfırdan yazmak sancılı bir süreç olabilir. Geliştirme sürecinin başlarında hesap edilmeyen ama ilerledikçe ortaya çıkan incik boncuk bir sürü teferruat can sıkabiliyor ve geliştirme süreci uzuyor. Şahsen ben böyle tecrübe ettim.

dkoksal bunu beğendi.
  3. dkoksal

dkoksal Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    Teknoloji Yöneticisi
    Teşekkürler Yunus, çok kıymetli tespitler paylaşmışın - tümüne katılıyorum. Altyapı tamamen kendimize ait, opensource altyapılar kullanmayı tercih etmedik, ilerisi için bu şekilde ilerlemenin daha esnek olacağını planlamıştık.
    Konuyu çok fazla dağıtmadan sorumu değiştiriyorum: "Tecrübe ettiğiniz, doğru - güvenilir hazır PSD satan firmalar hangileri?"
    Tasarımı çok sıradışı olmayacak şekilde 3 sayfa için kime yaptırabiliriz? Front-end tecrübesi problem olmayacaktır, uğraşarak kısa sürede uygulayabiliriz. Fakat burada tereddüt ettiğim nokta: tatminkar bir tasarım ücreti ne kadar olmalı? Çok büyük bir bütçemiz yok maalesef.