Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaptığım sitede seo bakımından eksik görünenler nedir

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sdezine tarafından paylaşıldı.

1. sdezine

sdezine Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Yaptığım sitede seo yönünden eksik gördüğünüz bir şey varsa belirtebilir misiniz? Kodlama kısmında çok uzman değilim kendi çapımda, Classic ASP ve MySQL veritabanı kullanılarak yapıldı altyapısı

Evren Perde

2. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Ürüne tıkladığımızda açılına detay sayfasında ürün adını kalın harflerle yazın. Hem dikkat çeksin hem de seo açisindan önemi artar. Her ürüne de mutlaka açıklama yazısı ekleyin. Ne kadar uzun olursa o kadar iyi. Her ürün için farklı olsun.

sdezine bunu beğendi.
  3. sdezine

sdezine Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Teşekkür ederim dinlex bugün onlar ile uğraşacağım 500 içerik girdiğim için açıklamaları yavaş yavaş girmekteyim Örneğin Ofis Büro Perde kategorisinde başlardan bir kaç içeriğe bakarak görebilirsin yazdığım açıklamayı henüz 30 adet açıklama girebilmiş vaziyetteyim makale bir işkence :)

Önerilerin için çok teşekkür ederim.

4. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Açıklama yazısı uzun olsun derken öyle makale olacak kadar da olmasına gerek yok. 1-2 cümle ile geçiştirmeyin dedim yani. Sırf uzun olsun diye de gereksiz ve anlamsız cümleler kurmayın bence. Sonuçta benzer ürünler olacak bayağı. Makale olcak kadar uzun yazılar yazmanız kullanıcıyı sıkar. Okumaya üşenip gider. Böyle bir sitede uzun yazılar okumak istemez kimse. Bir blog, bilgi veya haber sitesi değil sonuçta. Ziyaretçiyi bilgilendirecek kadar olsa yeter. 5-10 cümle arası yeter de artar bile bence.

sdezine bunu beğendi.
  5. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Ayrıca eğer daha çok müşteri bulmak istiyorsanız e-ticareti geliştirmenizi ve satış ortaklığına başlamanızı öneririm. Size müşteri bulanlara kâr payı verin. Sürümden kazanırsınız. Bu şekilde forumlarda backlink ile veya arama motorundan gelecek kişilerle bir yerde tıkanırsınız. Bunun yerine broşür dağıtmak bile daha avantajlı olabilir belki.

sdezine bunu beğendi.
  6. sdezine

sdezine Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Teşekkür ederim @dinlex açıklamalarınız gayet yerinde. Düşünemediğim negatif düşünceleri ortaya çıkarmanızdan ötürü çok teşekkür ederim.

7. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Rica ederim ne demek. Hep beraber daha ileriye :))

Bir işe başlandığı zaman nedense insan tıkanıp ne yapacağını bilemeyebiliyor. Veya bilse de nasıl yapacağını bilemeyebiliyor. Ben de birkaç gündür satış ortaklığı yapabileceğim kurumsal siteleri aramaya başlamıştım. O yüzden aklıma geldi ve size söyledim. Birçok büyük firma şuan bunu yapıyor. Hepsiburada, amazon, turkcell, vodafone vs... Kimisi %10 komisyon veriyor, kimisi %30. Kimisi fiyat üzerinden, kimisi müşteri sayısına göre komisyon oranlıyor. Ama her koşulda da kazanıyorlar.

8. sdezine

sdezine Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Haklısın kardeşim şu makale olayı acayip problem benim için hatta herkimse için sonuçta 504 farklı görsel yükledim ve bu görseller için makale aşırı zahmetli ayrıca perde yani her kategoride ki ürün perde ne kadar ne açıklama olabilir bunu da düşünmek istemiyorum 3, 5, 10, 50, 100 yazdık diyelim 500 ne ya :)

9. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Allah kolaylık versin...

sdezine bunu beğendi.
  10. sdezine

sdezine Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Allah razı olsun kardeşim.