Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yapı ve sınıfların kopyalama açısından farkları

Konu, 'D Dili' kısmında acehreli tarafından paylaşıldı.

1. acehreli

acehreli Ali Çehreli

Beğenilen Mesajlar:
    2
    "DConf 2013'ün içeriği belirlendi" konusundan alıntılar.

Ben şöyle demiştim:

Salih de şöyle demişti:

Modern derleyiciler inanılmaz işler başarıyorlar. Ancak dmd'nin asıl amacı öncelikle ön tarafı halletmek olduğundan arka taraftaki eniyileştirmelerde pek iyi değil. Bu konferans beni ldc ile daha yakından tanıştırmış oldu. (ldc, LLVM üzerinde çalışan D derleyicisi.) (Nasıl tanıştırmasın? ldc'nin geliştiricisi David Nadlinger ile hem özel olarak hem de konferansta saatlerce birlikte olabildim.) ldc'nin yaptığı bazı eniyileştirmeler akıl alır gibi değil! GCC'nin arka tarafını kullandığı için gdc de hız konusunda çok ileri. Onun geliştiricisi Iain Buclaw da süper. (Her ikisi de ddili.org forumundaki bir soruya sayemde canlı yanıt yazmış oldular. :))

Salih, bu konularla çok ilgili olduğunu ve D'yi Android üzerinde görmek istediğini biliyorum. ldc'ye bir göz atmanı ve hiç olmazsa nasıl işlediğini öğrenmeni öneririm. Eminim hoşuna gidecek...

Benim konuşmamın amaçlarında birisi, öyle olmadıklarını göstermekti. :) Ben de uzun süre o gözle bakmıştım ama temel farklılıkları var.

Uygun oldukları durumlar farklı. Bazen birisi işe yarıyor, bazen diğeri. Aslında en güçlü olan struct çünkü onunla her çözüm üretilebiliyor. Sınıf ise referans türü olmak zorunda. Ayrıca, C++'ın aksine, çok şekillilik hiç kullanılmamış olsa bile her sınıf nesnesinin içinde bir vtbl göstergesi ve bir monitor harcanıyor.

Sunumu siteme koydum (daha sonra Türkçeleştiririm):

http://acehreli.org/AliCehreli_copy_move_D.pdf

Ali