Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XP Format...

Konu, 'Windows' kısmında Elik tarafından paylaşıldı.

1. Elik

Elik Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,
    Bilgisayarımda Windows XP Pro yüklü. Daha önce Win 98'de çok önemli bir sorun olduğunda bilgisayara giriş yapılamadığında açılış disketiyle açıp format atabiliyordum. Fakat XP ile açılış disketi ile açsam bile NTFS dosya sistemli C sürücüsünü görmüyor. Diskim sadece 10gb ve sadece tek bölüm olarak C var. Ayrı bir disk alanı kurmadım. Acaba nasıl olurda açılış disketiyle bilgisayara girer ve manuel olarak format atabilirim. Yada açılış disketiyle girer Deltree ile her şeyi siler öyle kurarım işletim sistemini. Bu konuda bir çözüm varmı acaba?

2. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam,

Eğer orijinal bir Windows XP CD'niz varsa, ya da en azından orijinal bozması bir cd'niz varsa CD ile sistemi başlatıp format atabilir, ya da yeniden kurabilirsiniz.

Kolay gelsin.

3. Elik

Elik Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    CD ile sistemi başlatıyorum fakat eski tip alıştığımız md-dos tabanlı bir ekran tarzı gelmiyor. CD'yi okuyor bilgisayar ve normal açılımda geldiği gibi giriş alanı geliyor. Buradan kullanıcıyı seçip giriş yapıyorum. Yani format atacağım yada bir işlem yapacağım birşey yok. Acaba CD'de yada bende mi bir sorun var?

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bios'tan açılışı CD ile ayarladınmı? Eğer ayarladınsa muhtemelen bootable bir cd değil elindeki.

5. Elik

Elik Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Peki başka bir yöntem yok mu?

6. BERK

BERK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ----
    Başka yöntem;

1. Başka bir XP yada 2000 yüklü makinaya HD ni 2.bir HD olarak takıp formatlaya bilirsin

2. 2000 de oluyordu sanırım XP de de olması lasım, Bootdiskeleri oluşturarak (4 tane disket gerekiyor galiba) disketlerden kuruluma başlayıp format ata bilirsin HD ye

7. Elik

Elik Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Peki bu 4 disketi nereden oluşturacam. XP'de denediniz mi bunu hiç? Çalışma ihtimali var mı?

8. BERK

BERK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ----
    Çalışma ihtimalinden öte olduğuna nerdeyse eminim ama denemediğim için bir şey "kesin" demiyorum,
    XP Cd sini kurcala biraz bulursun orada bir yerde,

CD-ROM yada CD-RW em çalışsa idi tam yerini söyleyebilirdim:(

9. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Microsoftun sitesinden XP Boot discet diye arat oradan yapabiliyorsun ama sanırım 6 disket olması lazım.

10. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    PartitionMagic7 görmez mi işini? XP üzerine kur, Sonra Fat32 olarak formatla