Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xp acılmıor

Konu, 'Donanım' kısmında sevkan tarafından paylaşıldı.

1. sevkan

sevkan Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgisayarımda xp yuklu acılırken mavi ekranda kayıt defteri hatası verıor, fiziksel bellek hatası falan diyor ve kesınlıkle bilgisayarım açılmıor. xp yi onarmak istedım fakat yönetici şifresi istedı şifremı giriyorum ancak onuda kabul etmiyor. bilgisayrımı acil kullanmam gerektiği için D ye xp yükledim sorunsuz calııyorum fakat C dekı bilgilerime ulaşmam gerekıyor. XP yi C ye yenıden kurdugumdan bilgilerim gideceğinden korkuyorum. C deki bilgilerime ulaşıp onşarı yedekleyıp format atabılırım ama bilgilerime nasıl ulaşıcam yada formata gerek kalmadan bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız sevınırım [​IMG]

2. Hoscakal85

Hoscakal85 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bilgisayarında donanımsal bir problem olablir ancak sistemdede bir problem oluşmuş olabilir bir test gerekli yalnız c sürücüsündeki bilgilerini hardiskini farklı bir bilgisayara takarak bilgilerini kurtara bilirsin yada net üzerinde xp boot cd leri var cd üzerinden çalışan xp yani bu şekilde kurtarabilrisin birde bot sector taraması yapmanı tavsiye ederim...

3. ooc

ooc Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya da format attıktan sonra da dahil olmak üzere geri dönüşüm yapan dosya kurtarma programları var.

4. ^^

^^ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    onlar program değil, data recovery şirketleri :D

fiyatları dudak uçuklatır :)

5. Gurhan

Gurhan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Final data yükleyip c: deki dosyaları tarat.

Tarama başlar başlamaz iptal de.

Sol taraftaki listede C: sürücünün içeriğini görürsün.

Oradan istediğin klasöre sağ tıklayıp recovery de ve D: ye kaydet.

Verilerin çok önemliyse kurcalama bir bilene götür alsınlar data recovery olmadığı için standart servis ücretine yaparlar.