Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Xconfigurator

Konu, 'Linux' kısmında ozgur suucak tarafından paylaşıldı.

1. ozgur suucak

ozgur suucak Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkdaşlar öncelikle herkese selamlar ve herkesin yeni yılı kutlu mutlu olsun.

Ben bu forumda henüz ilk kez bir konu açıyorum.

Redhat'le ilgili bir sorunum var.Redhat'i ilk kez kurdum ve yaklaşık iki haftadır konfigure etmeye çalışıyorum.

Sorun şu:

Kurulumu tamamlayıp logon olacağım sırada desktop'ı yüklerken makine donuyor ve resetlemek zorunda kalıyorum.Sorun ekran kartında farkındayım fakat bir türlü sorunu çözemedim.Ekran kartının markası nvidia tnt2 kurulum yaparken bunu seçiyorum fakat olmuyor.Daha sonra da , kurulum bittikten sonra, tekrar ayarları değiştiremiyorum.

Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

2. Mingitau

Mingitau Misafir

X ortamından konsola geçebiliyorsan

~# setup
    komutuyla ayarları değiştşrebileceğin programı açabilirsin.

Eğer X ten konsola geçmen için:

CTRL+ALT+F(x) kullanacaksın burada (x) 1,2,3,4,5,6 dan biri oluyor.
    Burada login olup bahsettiğim komutu kullanabilirsin.

3. redial

redial Misafir

Ama gordugum kadari ile sorun ekran kartinda degil...

Zira logon ekranindan sonraki ekrani gorebiliyorsan ekran karti ayarlarinda sorun yok demektir, ve zaten tnt2 rh 8 de sorunsuz calisiyor...

Bu arada RH 8 deki setup uygulamasinda x ayarlari ile ilgili bolum kaldirilmis.

Bunun yerine, logon ekraninda iken ctrl+alt+(+) ve (-) ile olasi cozunurlukler arasinda gecis yaparak deneyebilirsin...

Not: (+) ve (-) ile numerik klavyedeki + ve - yi anlatmaya calistim......

4. ozgur suucak

ozgur suucak Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar bu sorunla yaklaşık iki haftadır cebelleşiyorum ben.Fakat dün biraz yol katettim :

Ben de ekran kartıyla olduğunu sanmıyorum fakat ekran kartı ayarlarını yine de shell promt'ta redhat-config-xfree86 yazarak ulaştım ve yeniden kontrol ettim ve memoryyi 32mb olarak değiştirdim sonra da kde'de logon olmaya çalıştım nitekim oldum da. Buradan sonra başka başka sorunlarla karşılaştım örneğin cd romla mount kuramıyorum makine kilitleniyor ya da network ayarlarına eternet kartını aramaya kalkerken de aynısı oluyor. Kde'Den çıkıp gnome da logon olmaya çalışıyorum grafiksel ekrandan yapıyorum bunu (startx gnome) bana önce "/temp/.x0-lock)'ı (process 905) tempden silmemi istiyor bu dosyayı siliyorum daha sonra process 1022 olan başka bir hata veriyor grafiksel ekranda masaüstünüyüklerken fatal error oluştu deyip kilitleniyor.Yani sadece kde kullana biliyorum oda çakışmalı falan oturup oracle çalışmam gerekiyor fakat bir türlü olmadı....

5. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    switchdesk komutunu kullanip ordan gnome i secerseniz bir dahaki acilisita gnome acilir?

6. ozgur suucak

ozgur suucak Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben session'dan bunu değiştirebiliyorum zaten.Sorun başka bir şey fakat çözemedim.

7. ozgur suucak

ozgur suucak Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar artık gnome'dan geçtim.Kde'de çalıştırabiliyorum redhat'i fakat şimdi cdrom'la mount yapmaya kalktığımda makine donuyor yardımcı olabilir misiniz?