Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

www.idilbiret.org

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında Volkan Uzun tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    maalesef turkce sayfasi yok, sadece ingilizce ve almanca yapmislar ;O( acaba turkiyede klasik muzik dinleyici yok diyemi ?
    oysaki fazil say turkiye konserlerinin ben istanbul ayaginda bulunmustum oldukca doluydu.
    neyse, seven varsa, mp3 indirebilirler siteden.
    bu arada iyi site yapan ve bos vakti olanlar varsa ( nasıl olsa okullar da tatil :O) ) keske turkce bolumunu yapmak icin girisimde bulunsa...

2. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Türkiye'de klasik müzik dinleyicisi yok mu evet yok.Klasik müzik dinleyicisi dünyada da yok.Toplumların belli bir kesimi için de bu müzik türü sırf sosyal statülerini kanıtlamak için katlanılan yapmacık bir zevk.Yanlış anlaşılmasın İdil BİRET ülkemizin dünya çapında bir sanatçısıdır ve Türkçe sayfa mutlaka yapılmalıdır.Ama Fazıl SAY'ın son söyledikleri ve benim için Türk Halkını aşağılamaktan başka bir anlam ifade etmeyen sözleri neticesinde bu konuda pekçok tanıdığım gibi son derece duyarlıyım.

3. malina

malina Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Evimde oturup tek başıma klasik müzik dinlerken sosyal statüm konusunda kime hava atmış oluyorum?

Buradaki bu itirafımı hava atma olarak alırsanız o başka :)

4. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Evet dediğiniz doğrudur,klasik müzik tek başına da dinlenir.Ama konserlere gitmek lazım ki klasik müzik istenen yere gelsin.Aşama kaydetsin.inkişaf etsin.Mümkünse opera ve baleye de gitmek lazımdır ki tamamen batılı düşünceye sahip olduğumuz tüm Frenk ehli tarafından takdir edilsin.

Eğer konu müzik zevki ise ben de klasik müzik dinliyorum.Vivaldi'nin "Dört Mevsim" ine kim hayır diyebilir?Ama konu bir söylem ve dünya görüşü meselesi ise benim olmayan benden olmayan hiçbirşeyi ve benimle ortak olmayan bir dönemin bir zümrenin bir tarihin inkişafı için kendi öz milletimi aşağılamam,hakir göremem.Hele hele adı geçen virtüözün yaptığı gibi Türklüğümden utanmam.

Doğrudur;tarihimizde çok güçlü sanatsal yapıtlar üretemedik.Çok büyük sanatçılar da çıkaramadık.Ama bizim geldiğimiz tarihsel geçmişte bundan sonrasına çok büyük miraslar bırakabilecek altyapılar gizlidir.Bu altyapıları onyedinci yüzyıl Avrupası'nda değil özbenliğimizde aramamız gerekir diye düşünüyorum.

5. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    selamlar,
    bugun ogrendimki, idil biretin zaten turkce sayfasi yapiliyormus.
    tesekkurler..