Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

windows / Linux Partisyon

Konu, 'Windows' kısmında ab tarafından paylaşıldı.

1. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Sanırım bu sorunu yazabilecegim tek yer burası. Aslında donanım ve Linux bolumune yazmayıda dusunmedim değil eger yalnısım varsa affola. herneyse arkadaşlar.

-15 gb quantum fireball hardiskim var bu hardiskte 10 gb lık bir alana suse linux 7.1 (ReiserFS) ve 5 gb lık alana Windows 98 kurulu idi. Bu işletim sistemleri ile sorunsuz çalışıyordu taki bu güne dek.

Bu gün windows 2000 pro kurmak için lilo yu fdisk /mbr ile sildim. Daha sonra linux ve windows bölümlerini sildim ve kaldırdım. Buraya kadar herşey yolunda. Daha sonra fdisk ile hardiskimi 2 yeni bölüm oluşturma işlemine
    giriştim. birde ne göreyim 15 gb lık hardiskte toplam disk alanı 1gb olarak gorunuyor fdisk te.

herneyse eski redhat cd sini bulup onun icindeki fdisk i kullanarak tek bir bolum oluşturabildim. daha sonra bu bolumu win98 cd ile fat 32 olarak formatladım netekim win2000 pro fat dosya sistemi uzerinede kurulabiliyordu.

Neyse win 2000 de text kurulum programında bolumu seciyorum ve dosya sistemini olduğu gibi bırakı işaretliyorum buraya kadar hersey normal fakat tam C: sürücüm gözden geciriliyor ve Grafik arayüzlü kurulum sihirbazı için gerekli dosyalar kopyalanıyorki o sırada makina restart oluyor.

Varmı bunun bir cagresi. Teşekkürler.

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Muhtemelen fdisk yaparken bir dikkatsizlik yaptın alper tekrar fdis yapmayı dene. Bütün partitionları kaldır ve tek tek yeniden oluştur. Ya da ikinci bir çözüm varsa başka bir harddiske ikinci hdd olarak tanıt bunu ve Partition Magic 7 ile formatlamayı dene.

3. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    fdisk i sadece Master Boot Record u temizlemek için kullan derim. Sahin abinin dediği gibi PM7 en iyi çözüm...

4. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    en ıyı cozum su abi.. isminin basında m$ kelimesi gecen bir OS'u barındıran bir CD'yi bilgisayarın yanında 10metreden fazla yaklastırmamakk