Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

windows 2000'de kullanıcı problemi

Konu, 'Windows' kısmında bryanadams tarafından paylaşıldı.

1. bryanadams

bryanadams Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    slm arkadaslar, ben windows 2000 işletim sistemi yüklü bir bilgisayarı bir arkadaş ile paylaşıyorum. bu nedenle windows 2000'de iki kullanıcı yarattık.

herkes kendi kullanıcı ismini ve şifresini girerek bilgisayarı kullanabiliyor fakat küçük bir problemle karşı karşıyayım. ben 800x600 ekran çözünürlüğünde çalışıyorum fakat arkadaşım 1024x768 ekran çözünürlüğünde çalışıyor.

o bilgisayarı kullandığında ekran çözünürlüğünü 1024x768'e değiştiriyor. ben bilgisayarı kullanacağımda bir bakıyorum çözünürlük ayarı bende de değişmiş. ben 800x600'e değiştiriyorum o bilgisayarı kullanınca çözünürlük onda da 800x600 olarak değişiyor.

halbuki iki ayrı kullanıcı olduğuna göre her iki kullanıcının çözünürlük ayarları farklı olması gerekmez mi ? niye onun çözünürlüğü değiştirmesi beni de etkiliyor ?

acaba bu problemi nasıl çözerim ? :confused:

sevgiler & saygılar

2. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    iki user den hangisi Administrator grubunda ?Birinin guclu digerinin normal user olmasindan kaynaklanabilir mi?

3. bryanadams

bryanadams Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    selam dostum, iki kullanıcıya da administrator hakkı verilmişti ama sen öyle deyince ben de bir tane normal kullanıcı yarattım ama normal kullanıcı da ekran çözünürlüğünü değişince administrator hakları olan diğer kullanıcılarda da çözünürlük değişiyor. başka birşeyden olmalı.

4. bryanadams

bryanadams Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    buldum

windows 2000, her kullanıcı için çözünürlük ayarlarını tutmuyormuş o yüzden windows 98'in desteklemesine rağmen windows 2000 , birden çok kullanıcı için , her kullanıcıya özgü çözünürlük ayarı olayını desteklemiyor.

size de bildireyim dedim de, ayni problemle karşılaşacak olanlar sorunun cevabını bulabilsinler .

çözüm olarak çeşitlik 3th parth programlar öneriyorlar. örneğin bunlardan biri multires. bu programın yaptığı tray'den tek tık ile çözünürlüğün değişmesini sağlamak. yani yine her açılışta çözünürlüğünüzü değişmek gerekecek ama en azından tek tık ile :)

5. redial

redial Misafir