Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Windows 2000 Yardımı

Konu, 'Windows' kısmında hgumus tarafından paylaşıldı.

1. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Ben Makinamda xp wardı bunu kaldırdım yada kaldırdığımı sandım üzerine win2000 kurdum. fakat kullanmış olduğum dos tabanlı prog. xp de çalışmadığı için 2000 kurmuştum.Fakat program hala çalışmıyor sanırım xp nin bazı izleri kaldı. açılışta seçeneklerde hala xp yi görüyo. bunu nasıl düzeltebilirim bir bilgisi olan warmı ?yani sadece 2000 dosunu kullanmak istiyorum. xp kullanmış olduğum programa fazla yüksek geliyor yardımcı olursanız sevinirim..

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    XP'de dos, 95, 98, me, 2000 gibi olma özelliği vardı neden onu kullanmayı denemedin? Programa sağ tıkladığında program kendini şu işletim sisteminde çalışıyor sansın diye bir seçenek vardı.

2000 kurmayalı epey oldu unuttum ama sanırım ondada XP'deki gibi format seçenegi olmalı işe yaramadımı? Bazen bendede oluyor programı kurarken küçük bir detayı atlıyorsun ve bootta sistem kurulu olmasada sorabiliyor ama programın çalışmasına engel olmamalı bu. Yeniden formatlamayı dene boot.ini de hala XP duruyor sanırım.

3. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    format olmaz.

Makineye Format çekemiyorum. yaa prg. açılıyor fakat işlem yapmaya çalışıyorum programda incorrect dos version diyor programdan dışarıya atıyor bu sefer nasıl düzeltebilirim acaba ki ? yaa sys komutu falan da icra etmiyıor. başka pcden system i nasıl kopyalıyabilirim acaba ?

4. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Fat & NTFS problemi var sanırım. MBRde dolu kalmış...

İşletim sistemin çalışıyorsa Partition Magic'i kur.. Register Etmekde sorun yaşarsan ceviz.net yardımcı olur :) Sonra Harddiskini aşama aşama formatla, boşalt... Primary HDD 'ni FAT32 'ye çevir, açılışta çalışmayacak muhtemelen (muhtemelen mi = çalışmayacak ! ), temiz bir Açılış disketiyle Primary Harddiskini formatla, açlışdaki menüyü silmek içinse

/> fdisk/mbr

yazman yeterli.

-------
    İşletim sistemin çalışıyorsa ve sadece açılışdaki menuden ötürü sisteminde 2.bir işletim sistemi kalıntıları var diyosan direkt olarak

/> fdisk/mbr

yap.

Her ikiside olmuyorsa Fdiskle varolan partisyonları temizle, o partisyonlardan birine ski dost W98SE 'yi kur ve, üzerine partitionMagic7 'yi kurup yukarda yazdıklarımı yap....

---- Şahsen ben böyle yapardım, yapmak veya yapmamak kendi tercihin : doğabilecek hasarlardan ceviz.net sorumluluk sahibi değildir.

Kolay gelsin

:cool:

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Partition magic 7 hayat kurtarır :p

Ne slogan oldu ama :)

6. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
  7. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    ?

Walla tebrik ediyorum sizi bi partition olayı ile çözdünüz olayı. ama ben nasıl çözücem onu çözemedim daha :D

8. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Peki bu partition magic Hdd in partition larını bozmasın ondan sonra işletim sistemi falan giderse yandık zaten :eek: :eek:

9. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Extra bi partisyon kurup bilgilerini yedekle ve sonra herşeyi göze alıp, İşletim sisteminin bulunduğu HDD'ye dal derim.... Altından gir üstünden çık, ipleri eline al :)
    Başka partisyonları bozmaz merak etme :)

10. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    ewt ben en iyisi başka bi diske yedek alayım gerçi iki ye bölük disk oraya yedeklerimi alıp c ye format çekeyim baştan kurayım 2000 i. düzelmesse zaten açacam camı aşağı fırlatacam Pc yi :)

11. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    eee nooldu?

12. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Walla daha zaman bulup ta çekemedim formatı inşallah en kısa zamanda yapıcam bakalım nolacak o zaman:hmmm:

13. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    hadi bakalım :D

14. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    waLLa olayı bir tek command.com çözdü.
    ağdaki diğer makinenin command.com unu kopyalayınca herşey bitti....hadi geçmiş olsun sağolun herşey için :D:D :D :D