Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

windows 10

Konu, 'Windows' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aranizda windows 10'a gecen var mi arkadaslar ben reserve yaptirdim su anda $Windows.~BT 6,25 gb ama bir turlu upgrade baslamiyor herhangi bir mesajda gelmiyor ne yapmak lazim bilen var mi?

2. Meritokrasi

Meritokrasi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    sdfsdaf sdf sdfs
    Merhaba,

1. İndirme tamamen bitmemiş olabilir. Ne zamandan beri 6.25 GB olarak duruyor?
    2. Setup dosyası varsa -ki, indirme bitmiş demektir- manual çalıştırıp (setup.exe olabilir) update'i başlatabilirsin.
    3. Otomatik güncelleştirmeler, MS güncelleştirmelerini ve önerilen güncelleştirmeleri aktif hale getirip ardından system32 klasörünün (c:\windows\system32) içine girip komut satırına;
    Kod:
    wuauclt.exe /updatenow

Yazıp gönderelim, zaten %90 muhtemel ile gerekli güncelleme uyarısını alacaksın.
    Başka da bildiğim yöntem yok, ama bu adımlarla ilgili sorun çözülmezse tekrar değerlendirebiliriz yeni uyarıları (zaten önümüzdeki 6 ay içinde 10'a geçmeyi düşünmüyorum)

İyi forumlar.

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dedigin gibi yaptim kardes ve su hatalari aldim 80240020 - 80240fff direk indirip kurmak istedigimde ayarlarim korunmuyor sadece dosyalarimi koruyor. Sanirim yeniden kuracaz sifirdan.

4. Meritokrasi

Meritokrasi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    sdfsdaf sdf sdfs
    Merhaba,

C:/Windows/SoftwareDistribution/Download
    bu klasörün içini yönetici olarak silip tekrar wuauclt.exe /updatenow'u system32 içinde çalıştırabilir misin?
    İşe yaramadıysa http://go.microsoft.com/?linkid=9830262 buradaki cab dosyası ile bir sorun gidermeyi deneyelim.

ÖNEMLİ NOT: wuauclt.exe /updatenow komutu "komut isteminin" yönetici olarak çalıştırılmış olması esasına dayanır.
    Eki Görüntüle 13633

5. Uzmanrehber

Uzmanrehber Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iki defa görev çubuğunda "windows 10 u ücretsi alın" bildirimi çıkınca windows 10 a geçtim.

Çünkü Windows 7 Starter işletim siisteminde fazla önemli olmasada hoşuma gitmeyen bi durum vardı.

sonra bir ay geçmeden windows 7 ye döndüm. sizin sorunuzun cevabını bilmiyorum ama windows 7 deki hoşuma gitmeyen durum windows onda da fazla düzelmeyince böyle yaptım.

Son düzenleme: 18 Nisan 2016