Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

webmin

Konu, 'Windows' kısmında mtargun tarafından paylaşıldı.

1. mtargun

mtargun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    slm webmin ile create a new share aciyorum linux makinemde(linux vmware ile kullaniyorum) daha sonra actigim bu share'e windows ile map network drive ile baglanmaya calisip windows makinemde bu dizini gormek istiyorum fakat bir turlu yapamiyorum linux kurulurken firewall ayarlarini no firewall yapiyorum fakat linux kurulduktan sonra firewall high seviyesinde oluyor acaba bundan kaynaklanan bir sorundanmi windowstan linuxe baglanamiyurm eger alakasi yoksa bu islemi nasil yapabilirm(webmin araciligi ile) eger yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

2. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    oncelikle hos geldin ,sorunu Linux bolumune yazsaydin daha cabuk cevap gelebilirdi:)
    firewall olarak iptables -L ciktisi neyi veriyor orada yuklenen tum kurallar gozukmesi lazim burada herhangi bir anormallik yoksa sambada olabilir oncelikle /etc/samba/smb.conf dosyasinda yapilacak bazi degisiklikler olmasi lazim en basitinden workgroup ogesi dogru mu dogruysa linux makine windows makineden ag komsularimda gozukuyorm u biraz daha detay verebilirseniz cok iyi olur,