Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Webdeki Java Uygulamaları için

Konu, 'Java / JSP / JSF' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Webdeki Java uygulamaları için daha önce Microsoft'un Java SDK sını indirmiştim IE6'da gayet güzel çalışıyordu. Mozilla yükleyince bu Microsoftun ürününü görmedi onun içinde Sun'dan JDK'yı indirdim ama IE'de bundan almaya başladı Java Appletlerin classlarını ve browseri kilitliyor ne saçma iş bu ya.

2. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Ben daha ilginç bir olay söyleyeyim:Windows 2000'in kendi JVM'i appletleri gayet güzel çalıştırıken JSDK,Java 2 Runtime Environment ve bilimium Java Developer Tool yüklü olan WinME'de appletler sorunlu çalışıyor.

Linux'da ise hiç beklemediğim halde Java bir Plug-in olarak görülmüş ve SUN sitesinden install ediliyor.48 kbps'lik e-kolay hızı ile 3-4 saat süren (yanılmıyorsam 80 mb olacak) bir install işleminden sonra appletler çalışıyor fakat yine sorunlu.Ayrıca Mozilla ile çalışan Java; Konqueror ile çalışmıyor.Oysa her iki browserda da flashları çalıştırmak için sace mozillanın flash plug-inini yüklemek yeterli oluyordu...

3. Mingitau

Mingitau Misafir

Zaten Konqueror garip bi tarayıcı mesela bir klasörün içinde index.html bulunsun klasör adını yazınca onu açıyor. MS IE de çalışan bu scroll bar renklendrme olayı ve bazı diğer şeyler oluyor ama sonra bibakmışın bi çok şey yok ..... Annamadım gitti:uff:

4. deleted_user

deleted_user Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcılık mesleği.
    Arkadaşlar ben Borland Java builder kullanıyorum.Köşe başındaki crack'cilerde bulabilirsiniz.Sanırım en son Java builder7 çıkmış.Bir tuşla bir instance'nin tüm metodlarını ve propeties'lerini görebiliyorsunuz.Özellikle javanın kendi API'lerindeki clasların ne gibi metodları var siz de keşfediyorsunuz.Hem düzenlidir, hem de iyi bir spesifikasyon sağlıyor.

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkürler kuvantum deneyeceğim;)

6. darky_dark

darky_dark Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    New Generation Networks SW Dev. Eng.
    eger ben lisansli yazilim kullanirim ya da open source takilirim derseniz http://www.netbeans.org ya da http://www.eclipse.org adresindeki araclari tavsiye ederim. ozellikle applet ya da gui gelistirecekseniz netbeans in jbuilder gibi delphi deki ve jbuilder daki [borlandin urunlerindeki gibi demek daha dogru olur] form hazirlama ekrani var; eclipse te ise bu henuz olgunlasmaya calisan 1 plugin..

tabii ki bir de jbuilder in rakibi olan ibm in visual age i de var ki eclipse bunun free hali denebilir.

eger win32 uzerinde java gelistirecekseniz win2k kullanmaniz gereksiz sinirsel rahatsizliklardan sizleri kurtaracaktir. ancak her sart altinda http://java.sun.com/downloads linkinden jsdk cekmeniz gerekir.

sevgi, saygi..

_DD_

7. dkoksal

dkoksal Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    Teknoloji Yöneticisi
    j2me uygulamasi geliştirmek için netbeans, j2ee uygulama geliştirmek için eclipse öneriyorum.

8. orcunyucel

orcunyucel Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    dkoksal, senden önceki son mesaj 2003'te atılmış. Bundan 5 sene önce yani. :)