Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Web Tasarımında Moda

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Web arayüzlerinde bir moda anlayışı var mı?Yani renklerde,resimlerde,teknolojilerde zaman zaman dönem dönem popüler imgeler ön plana çıkıyor mu sizce?

Misal bir zamanlar tamamen flash kullanılarak yapılan siteler vardı.Daha eskiden de animated gifler kullanılıyordu.Şimdilerde nereye baksak PHP nuke'larının Luna arayüzleri...Bu arada dikkat ettim Film sektörü filmlerin web sitelerinde Flash'a çok ağırlık vermeye başladı.Müthiş efektler var ama filmin künyesini ara ki bulasın.

2. ReinhardGehlen

ReinhardGehlen Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Imagination
    Web arayüzlerine egemen olan şeyin moda olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar belli dönemlerde belli tarzları benimsiyorlarsa, bunu sebebi teknolojinin onlara sunduğu imkanlardır. Flash gibi bir mucize dururken ve pek çok tarayıcı swf desteklerken benden sırf modaya uymak babında gif kullanmamı bekleyemezler..

3. ahmet ustun

ahmet ustun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sayfalarda flash kullanınca, sayfayı aşağı yukarı yapınca kullanılan flash sanki yerinden düşecekmiş gibi oluyor:p birde flashı yerinde kullanmak gerekiyor http://www.garanti.com.tr/ ana sayfada bir flash var neden kullandıkları belli değil:D

4. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    sanırım bu ara geçerli olan ne diyorsan flash destekli html mantığı

bide tek renk üzerine gitmek...

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla bu senenin creasyonlarını bilmiyorum ama yemrenin dediği gibi tek renk uzerine kontras yazı stilleri ile daha görsel dizaynlar ortaya çıkabiliyor. Buna ek olarak gerekli yerlerde zarif flashlar ayri bir hava verebilir siteye ama illada flash olacak diye bir kural yok bazen öyle gifler yapıyorlarki sanatçı arkadaşlar flash gibi görünebiliyor. :)

Ben şahsen pastel renklerle çalışmayı seviyorum düşük saturation ile göz yormayan ve iyi CSS ile bezenmiş tasarımlar daha hoş görünüyor ama bahara doğru belkide renkler biraz ısınabilir. ;)

6. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Aman abi aman kalsın böle :D

7. Mingitau

Mingitau Misafir

Şu garanti.com.tr deki flash nerede bir bulabilsem...

8. Mingitau

Mingitau Misafir

Buldum gerçekten neden kullandıkları belli değil ... ;)