Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

web tasarım işi -php- -fikir verebilir misiniz?-

Konu, 'PHP' kısmında ceycey60 tarafından paylaşıldı.

1. ceycey60

ceycey60 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar bir şirket sitesi işi aldım ancak bir çıkmazda kaldım,adamın sitesinde olmasını istediği özellikler : bir admin paneli olacak,buraya girip sık sık resim,yazı,haber vs. ekleyecek

tamam kolay da bu benim ilk işim olduğu için ne yapsam diye düşünüyorum siteye joomla mı kurayım yoksa kendim mi kodlayım ?

kendim kodlarsam biraz daha uzun sürecek yalnız sade olacak
    joomla kurarsam çabucak veririm ancak bu sefer de adamın joomlayı öğrenmesi zaman alacak

sizce ne yapsam ? aslında bir arkadaşım daha vardı ama acele bir işi çıktı 1 ay yok

2. Setting_By

Setting_By Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    neden script sitelerinde TÜRK kodlaması bir haber portalı incelemiyorsun ;)

3. chesterx

chesterx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Web Programlama
    Kendin Kodla Hem Kendini Geliştirmiş Olursun Hem de Bunu Ben Yaptım Diyebileceğin Bir Referansın olur ;)

4. ceycey60

ceycey60 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    inceledim ancak pek güvenemedim,özellikle bazılarını kuramadım bile bende mi hata var bilmiyorum bir de iş biraz acele pek vaktim yok

aslında iş arkadaşında acele bir işi çıktı site bana kaldı ben de ne yapsam diye düşünüyorum ben kodlayabilirim ancak daha uzun sürecek siz olsanız ne yapardınız ?

arkadaş daha önceden bir haber portalı scripti kodlamış hem kapsamlı hem kolay,onu kuracaktım salak cd,usb disk ne varsa almış gitmiş İstanbul a burda bırakmamış,araıyorum ulaşamıyorum

5. Setting_By

Setting_By Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    vaktin yoksa ve kurdukların çalışmıyorsa hotscript , php.arsivimiz , kodbankasi gibi gerçek güncel iş yapan sitelere başvurmalısın . egerki burdaki yorumları olumlu scriptler sende çalışmıyorsa sorun sendedir. arkadaşına ulaşmaktan başkada çaren kalmaz . kolay gelsin .

6. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bunu projeyi geliştirmek üzere işi alırken düşünmediniz mi ?

7. materyalist

materyalist Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ceycey, sana bi teklif vereyim...:)
    Projenin tamamını konuşalım zaman ve maliyet hesapları cıkaralım.
    O'na göre ben programlarım ücretin %30'u senin.
    ne dersin?

8. Raiden

Raiden self.life.start()

Beğenilen Mesajlar:
    0
    @materyalist
    öldürseydin adamı.. ticari işleri pm ile konuşunuz.

9. deathisonitsway

deathisonitsway x-coder

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    php-coder
    materyalist bende iş var sen yeter ki iş iste...pazartesi haberturk un sahiplerinin bir sitesi yapılcak.veriyim sana o işi gelirse...:):)

cey cey bu arada sana gelim.joomla yı adama yutturabilirsin ilk etapta belki ama.zaman gectikce adama la bu joomla kac lira verdin buna derlerse,adam da sana köpürmez mi...eğer işi aldıysan kendin yapacaksın...

( pöfff ne bicim cumle kurmusum ben bile anlamadım :::) )

10. akyor35

akyor35 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    materyalist =)

11. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Amaç doğrudan açıklanıp gerekirse bir ilanla belirtilmiş olsaydı bunlara gerek kalmazdı, ücretsiz olarak böyle bir projeyi geliştirebilecek birisini arıyorsanız onu da belirtirdiniz, sadece referans kazanabilmek amacıyla yada ticari amaçla bu tür projelerde yazılımsal destekte bulunabilecek birçok kişi bulabilirdiniz...

Tabi istediğiniz şeyin aslında bir öneri, fikir olmadığını düşünüyorum, eğer bir fikir, öneri, işinize yarayacak bir fikir istiyorsanız projenin kapsamını burada açıklayınki ona göre öneriler gelsin...

12. materyalist

materyalist Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ali biliyorsun işten ayrıldım eve hırsız girdi projelerim, pc'im herşeyim giti:) başım dumanlı anlayacağın...
    pasla sen bana bunu:)

13. confi

confi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kendin yapman uzun sürecekse joomla kur. hızlı şekilde parayı cebine atmayı dene ben inat ettim bu işte iyi olmadan fazla bi iş almıycam diye şimdi kendim her telden bişeyler yapmaya çalışıyorum. sen şimdilik parayı kaçırma en kısa yoldan yap derim.sen paranı al o joomlayı öğrenir.

14. ceycey60

ceycey60 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sevgili arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim : php ve javascript biliyorum,sitenin tasarımı hazır gibi.
    İŞİ BEN ALMADIM,ARKADAŞIMINDI ANCAK BİR YAKINI RAHATSIZLANDI VE ACELE İSTANBULA GİTMESİ GEREKTİ.

Bu da benim ilk işim olduğu için bir tavsiye istedim,yorumları okudum @materyalist kardeş teşekkür ederim ama iş arkadaşın zaten ücretin %70-80 ini alacağım ben,tasarımı hazırladı adam.

İŞ şu : bir şirket sitesi var,işin sahibi öyle nette çok anlayan biri değil sitede bir admin paneli olsun diyor,içine girip haber,resim,yazı,anket vs. ekleyebilsin bu kadar.Bir de net üzerinden başvuru falan alsın.

İlk başta düşündüm ben mi kodlayım hazır sistemmi kurayım diye ama 2 saat önce kendim kodlamaya başladım,bu siteye göre joomla çok büyük bir kombinasyon ve adamı kazıklamak istemiyorum.Adam benden basit bir haber portalı istedi şimdi kalkıp joomlayı kurup biranevvel parayı cebe atmak olmaz sanırım,teşekür ederim.