Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Web Hosting

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında TaLkAtIvE98 tarafından paylaşıldı.

1. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    3 arkadaş www.GarantiHost.com adlı bir hosting şirketi kurduk. Amacımız para kazanmak değil. fiyatlara bakınca anlayacaksınız. Sadece PHP ve MySQL kullanımını artırmaktır.

Şimdiden Teşekkür ederim.

(Forumlara ne zamandır server kurulumları yüzünden cevap yazamıyordum. beni affedin :) artık işlerim bitti tekrar birlikeyiz)

2. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Hayırlı olsun.Biraz ayrıntı istesek.

3. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    serverlar amerika da, ben deticated aldım. bayadır onunla uğraşıyordum.
    Data omurgası 135 Mbit.
    Sadece Linux Paketler satacağım.
    CPanel kurulu.
    Bir hosting paketi ile 2 tane site barındırabiliyorsunuz. 2 den fazlası için bizimle görüşmeniz yeterli.
    3 arkadaşız demiştim. Sitenin tasarımı bana ait. PHP ve MySQL kullanarak iyi bir hızlı sipariş sistemi yazıyorum. Site de isimlerini görürsünüz. Okan sistemci. serverlarla o ilgileniyor. Murat cem de programcı. şirketlere otomasyon sistemi yazıyor.
    Demek istediğim bu camiyada yeni sayılırız ama bilgimiz ve ahlakımıza güveniyoruz.
    Detaylı bilgi: info@garantihost.com

4. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tasarımı en baştan almalısınız...

öncelikle siteyi ortalama değil tüm 1024*768'lerde ekranı kaplayan bir site olmalı anasayfa kesinlikle aşağıya doğru kaymamalı....

verdana font kullan font rengini maviye uydur siyah gitmemiş....

önce tasarımı değiştirinki çünkü server'lar dünyadaki en iyiside olsa tasarımı gören kişi güzelse alır güzel değilsede tavsiylerebkaark alr

5. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kusura bakma

Arkadaş kusura bakma da senin tasarımdan anladığını sanmıyorum.

1- Anasayfa aşağı inmemeli demişsin. Senin yaptığın http://www.zeynepbalyali.com/bm/ adresli sayfaya baktım. hiç aşağı inmemiş. :)

2- Yazı fontları verdana olsun demişsin. Zaten verdana

3- Yazıların rengini siyah değil de maviye uydur demişsin. Background da mavi. Ziyaretçiyi monitöre sokmaya niyetlisin heralde. :)

Çok ama çok özür dilerim. Elimdeki işler adlı senin açtığın konuyu okuyunca bazı düşünceler elde etmiştim. Hewesini kırmayayım dedim ve foruma cevap yazmadım. Tekrarlıyorum. Çok ama çok özür dilerim. Bir şeyler yazmış olmak için cevap yazma.

Teşekkür ederim.

6. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    eeeee şey diyecektim polis namzedi kardeş... tamam, haklısın da, milleti yorum yapmaktan korkar hâle getirmemek için olsun, azıcık siyâset yapabilirdin bence. bak korktum ben şimdi... polislerden hep korkmuşumdur zâten.

ama ille de tavsiye istersen, ana sayfana yazdığın yazıyı tashih etmen gerek.

bir de senelik $95 için çok az değil mi sence 300 MB aylık trafik? ben ondan biraz fazlasına ayda 10 GB trafik alıyorum (hepsini de kullanıyorum). fiyâtların ucuz olduğunu îmâ eden bir şeyler söylemişsin gibi geldi de... hani bir daha düşünsen yâni diye şeyettiydim. neyse be kaçayım sen silâhı çekmeden.

7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tasarım o kadar önemli değil en güzel tasarım yapıldıktan sonra üzerinde düzeltmeler yapılarak elde edilir. Üzerinde durmaya degmez ama hayırlı olsun diyeyim Ahmet kardeş. Dediacted dedinde son günlerde bende düşünmeye başladım bunu sıkça fiyat hakkında buradan yada maille bilgilendirebilirmisin beni? Bir iki arkadaş daha ilgilenirse konu ile ilgili sanırım bir şeyler yapabiliriz.

8. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Mustafa seni korkuttu isem özür dilerim. Yıllık 95 dolara olan pakette 3 GB band genişliği war.

Şahin abim aylık 150$ veriyorum. aylık 30 $ da CPanel kullanımı için toplam 180 $.

Şimdilik aylık Band genişliğimiz az. (bana yetecek kadar) ondan dolayı reseller hesabı açmayı şimdilik düşünmüyoruz. (soranlar olur diye şimdiden cewaplayayım dedim)

9. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben tüm siteleri kastetmedim scrollbar'da çünkü orda pek bir yazı yok.

verdana demişim yanlış söyledim punto'yu düşürsen iyi olur. olursa 8punto olsun

zaten tek renk mavi yok onu o mavinin koyu tonlarında laciverte yakın bir renk yapsan diye kastettim siyah kötü değil ama siyaha yakın lacivert gibi bir renk daha hoş olur..

1-2 lafla tasarımdan anlayıp anlamadığım Anlaşılmaz

zaten anlamıyorum anlamaya çalışıyorum :hmmm:

ayrıca isterseniz siteniiz tasarımınıda yapabilirim (anlamayana yaptırmam deme çünkü hiçkimse hiçbirşeyi anlamaz)

savunma gibi anlaşılmasın ben sadece neyin ne olduunu söledim.

ayrıca bm'deki o scroll bar şuan ne kadar uzun görülüyor orayada yazmış olmam lazım forumdaki başlıkta daha orayı javascript koymadım en yakın zamanda yapacağım o yüzden öyle aşağıya doğru kayıyor ama zaten o site içerik sitesi ve aşağıya kayması normaldir.... şimdiki an:Drmal

10. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    ah evet, özür dilerim. 300 Mb olan yıllık $15 idi. ama yılda $95'a 3 GB da az. yılda $100'a 20 GB'a kadar host bulmak mümkün. hadi iyi de bir support istersen (chat gibi) ayda 10 GB'a râzı olmalısın. 3 GB ise çok az kalıyor.

diyebilirim ki, yeni kurulmuş siteler için iyi bir tercih olabilirsiniz. hem berâberce öğrenirsiniz işi:)

11. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Mozilla 1.3 ile türkçe karakterler doğru gözükmüyor. Meta tagler yetersiz gibi geldi bana.

12. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Şu anda yayında olan sayfa. 4 gün içinde yapıldı hataları olması normaldir. çok sağol ab dediklerini en yakın zamanda uygulayacağım.
    mustafa'ya gelince benim siteme günlük 300 kişi giriyor(Açalı 1,5 hafta oldu). 500 MB bendwidth demek çok içerikli bir sitenin 9000 ziyaretçi girişi yapabilmesi demek. sen günlük tekil 500 kişi giren bir site yap. Ben o siteye zaten sponsor oluyorum. 3,5 yıl oldu tasarım ve hosting işleri ile uğraşmaya başlayalı bandwidth ini dolduran site göremedim. ne de olsa dolmuyor deyip. oraya 10 GB da yazıp. bana werilen 30 GB tı kim önce doldurursa o kullanır mantığıyla da gidebilirdim. eminimki bir miselleme olmadığı sürece öyle yapsam işler tıkırında da giderdi. ama amacım para kazanmak değil. hem kendi tasarımını yaptığım müşterilerime ucuz yoluyla hosting açabilme. hem de PHP ve MySQL ile uğraşan arkadaşlara yardımcı olabilmek.

13. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    yukarıda yazmıştım 10 GB trafik hakkım var, 10 GB'ı geçmemek için çırpınıp duruyorum. (günlük unique visitor (webalizer'e göre) ortalama 300) trafiğini dolduran site görmediysen eğer henüz, hosting işi seni çok yoracak demektir.

maksadının para kazanmak olmadığını anlıyorum ama bu fiyâtlardan değil senin yazdıklarından anlaşılıyor. çünkü fazlasını daha ucuza verenler var. tabiî ki sen onlar kadar ucuza mâledemediğinden aynı fiyâta satamıyor olabilirsin, ama sâdece fiyâtlara bakan para kazanmak niyetin olmadığını anlayamayabilir. bizi de mâzur gör.

bu arada dediğim gibi yeni başlayanlar için (ki trafik ihtiyâçları çok fazla olmayacaktır) iyi bir tercih olabilirsiniz.

başarılar...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mart 2003
  14. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bir sitenin bu kadar bandwidth kullanacağı kimsenin aklına gelmez. o kadar ziyaretçin warsa zaten hosting alma gereksinimi duymazsın demek istiyorum. Mesela ben şu anda sponsorluğunu yapacağım güzel bir site arıyorum. (seni kastedmiyorum :) sana bandwidth yetiremem :) )

sitenin adresini werebilirmisin?

15. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    hobaa.com
    iktibas.net
    kalite100.com

üçü bir hostingte, ama trafiği yapan iktibas.net öbürlerinin toplamının yaptığı trafik iktibas'ınkinin hadi hadi %5-10'u.

16. Garantihost

Garantihost Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar.
    Ben Gh. teknik sorumlusu olarak web istatistiklerine bakarken bu siteden hit geldiğini gördüm ve yazışmaları okudum bir açıklama yapmak istedim...

Eski garantihost.com...

Garantihost.net markalaşmış bir firmadır. garantihost.com dan daha önceden beri bu hizmeti vermekteydi. garantihost.com alınmamıştı. Bu arkadaşlar almışlar. bir takım husumetler olunca garantihost.com bize geçti. yani firmamız tarafından alındı.

Yani bu mesajlar çok eski bir mesajdır. Ve şuanki asıl patentli garantihost.net 'le herhangi bir alakası bulunmamaktadır. İlginiz ve anlayışınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim.

17. UmutOcakdan

UmutOcakdan Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci / Webmaster / Programmer
    valla tasarıma o kadar laf söylemeye gerek yok bence ben çok kötü host siteleri gördüm bence bu site iş yapar birde arkadaşım ömer e sen atsarımdan anlamıyorsun galiba fln demişsin böyle birşey demek yanlıştır diyorum

18. Garantihost

Garantihost Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaşım.
    Bakın yine yanlışlık var eski garantihost.com adına bu mesajları yazan polis akademisi öğrenci kardeşimizle bizim bir bağımız yok onu zaten yukarıda açıkladımya... Garantihost mesajı adı altındaki şu iki mesaj bize aittir. Yani o mesaj tamamen bizden ayrıdır. Domainin eski sahibi. Bunu yukarıdaki mesajla anlatmaya çalıştık işte.

19. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Umut şu an ki firma, site, sunucular, tasarım, sahipleri vs. farklı.