Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Volume Serial Number

Konu, 'C#' kısmında isenturk tarafından paylaşıldı.

1. isenturk

isenturk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba daha önce
    http://forum.ceviz.net/flash-disk-seri-nosuna-gore-program-calismasi-t59964.html

bu konudaki sorumu netlige kavusturmak bir cozum bulabilmek adina c# platformunda calisir bir uygulama buldum ve bunu hem sizlerle paylasmak hemde sorunumu gidermek icin bu baslik altinda bu konuyu acmaya karar verdim..

Ekteki dosya sürücü adını belirttiğiniz bir birimin birim seri numarasını veriyor.

Fakat benim istedigim su ben surucu adini harfini belirtmeden sisteme takilan usb diskin birim seri numarasini almak yani asl olarak bir kopya koruması

bir degiskene aldigimiz volume serial numarasini verecem ve bu uygulamaya onu kontrol ettirip acilip programimin acilip acilmamasini sagliyacagim..

Bu konu hakkinda yardimlarinizi bekliyorum. İlgili dosya proje halinde olup compile edilmis halide içinde bulunmaktadır bilginize.

2. isenturk

isenturk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yokmu arkadaslar bir cozum yolu bu isin??? yada bu isi yapabilecek bir arkadas varsa bana ulassin lutfen..

3. bunalthe

bunalthe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    anladığım kadarıyla bu disk bölümlerine numaraları işletim sistemi tarafından atanıyor..ama senin yapmak istediğin şeyde fabrika çıkışında donanıma verilen numarayı alman gerekmiyor mu?yani bu örnek senin işine yaramaz gibi geliyor bana...yanlış hatırlamıyorsam registry işlemleri olarak geçiyor bi araştır istersen...

4. isenturk

isenturk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    @bunaltne madem öyle peki nasil bir önerin var bu konuyla ilgili??

5. tayfundogdas

tayfundogdas Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben özelinden mesaj attım,bakar mısın?