Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vbasic Tv Yardım

Konu, 'Visual Basic' kısmında murat...seval.. tarafından paylaşıldı.

1. murat...seval..

murat...seval.. Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar Vbasicda Bİr Program Yapıyorum Amacım Windows Media Player da Oynattığım videoyu diğer bilgisayardaki kişinin izlemesi. Fakat Bİr Türlü Çözüm Bulamadım İnterneti Alt Üst ettim ama yinede yok Lütfen Yardım Edermisiniz
    :kuul::aglama::kuul:

2. Konyali

Konyali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    derdine çare olurmu bilmem ama ekranın videosunu çekip ağdan bunu yayınlayabilirsin

3. murat...seval..

murat...seval.. Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Biraz detay verirseniz sevinirim. Benim istediğim Vbasicde İkiprogram Yakmak İlk Program Host Programı olucak Benim Kullanacağım ikincisi ise izleyebilecekleri program olacak
    ilk programda programın içine koyduğum media playerda ben dosyaları oynata bileceğim
    ikinci programda bu benim oynattığım videoları izleyebilecek benim sorunum iki program arasında online bi bağlantı oluşturmak. bu konuda yardım istiyorum bide media playerda bir dosya çalışırken video nun üstünde jenerik falan yapmamada yardım cı dökümanlarada ihtiyacım var

4. Cihan Yakar

Cihan Yakar Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    stream video visual basic... anahtar kelimeler bunlar
    stream bir formatı soket ile parça parça gönderir videoyu öyle oynatırsın mantık bu.

5. murat...seval..

murat...seval.. Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya ben bunlardan pek anlamıyorum kod olarak yardım edemezmisiniz (kodların ne işe yaradığınıda söylerseniz çok makbule geçer)

6. ertan2002

ertan2002 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Engineer
    o kadar uğraşma.. programa internet üzerinden bi video adresi verdir öyle çalışsın..
    eğer diyosan o adresi ben belirleyeyim..burda şöyle birşey yapabilirsin..
    ftp üzerinden bi dosya okuttur diğer programına yada winsock ile bağlantı kurup iletişimi öyle de sağlayabilirsin..