Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzaylı, cin, peri, ruh ya da diğerleri

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Highlander tarafından paylaşıldı.

1. Highlander

Highlander Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Bilinmeyen hep ilgisini çekmiştir insanoğlunun, sinemada en çok işlenen vampir ve frankenstein filmleri yani bu efsaneler dayanan filmler. Peki ama ne derece doğru bütün bunlar? Ana sayfadaki uzaylılar konusunu görünce aklıma geldi, bana pek mantıklı gelmiyor en azından olayı islamla bağdaştıramıyorum kafamda. Neden derseniz; Allah (c.c) alemleri Hazreti Muhammedin yüzü suyu hürmetine yarattım diyor ve onu dünyaya insanoğluna gönderdi, peki uzayda başka varlıklar varsa onlara kimi gönderdi? Onların nasıl bir dini var alemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı birinden haberdarlar mı? Nasıl ki vampir ve frankenstein hikayeleri birer masalsa uzaylılarda öyle bana göre olması mantığa aykırı. Bazıları insan clonelamayı frankenstein hikayesine benzetebilir ama bu durumda benim kafam daha çok karışıyor ve işin içinden çıkamıyorum. :rolleyes:

2. garip

garip Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    serbest
    akil karistirici sorular higlander bence hic dusunme boyle seyler.

3. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Güzel bi soru bence..

Maalesef bende tam bir cevap bilmiyorum bu konuda,ama bu konunun bizim kafamızı karıştırmasının en büyük etkenlerinden birisinin de hayalimizde uzaylıları ete kemiğe bürümemiz,bizim gibi yürütmemiz,bizim gibi haber almak için kulağının duyabileceği,gözününn görebileceği bi ortamda bulunma zorunluluklarını onlara yüklememizdir ..

Yani uzaylılar - varsa - bu canlılar ışık gibi hızlı, ışık gibi aynalarda yansıyarak her an her yerde olabilen, ışığın bazı dalga boylarında olduğu gibi görünmez, yani ışıktan yaratılmış olsalar peki ??

Böylece etin kemiğin bütün dezavantajlarından kurtulmuş olsalar peki ??

Yorum sizin..

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bana görede bir uzaylı bulup karşına oturtup sohbet etmedikçe ne kadar düşünürsen düşün cevabını bulamayacağın sorular bunlar, ama uzaylıların varlığı ya da yokluğu neden bu kadar gizli bir sır ve neden halktan saklanıyor ki anlamam? Aha açıklıyor ingiliz hükümeti diyelim ki kesin var hatta Blair ilede birkaç samimi fotografları yayınlandı diyelim ne olacak? Varmış peki ne oldu sakladınızda elinize ne geçtiaçıkladınızda ne oldu?

5. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    bulamadim... :(

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Aralık 2002
  6. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Kainatın tek yaratıcısı ALLAH tır.Yoktan vareden yanlızca odur.Yaptılarını ve nasıl bişi olduğunu düşünme çünkü ne düşünüyorsan o değildir.

7. Highlander

Highlander Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Bu konuda sana katılmıyorum predator, bir sahih Hadis-i şerif vardr bilirmisin "Kulumun zannına göreyim." Yani senin söylediginin tam tersi oluyor.

Öyle deme Sahin abi ya eger öyleyse daha çok artacak kafamdaki sorular :rolleyes:

8. garip

garip Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    serbest
    dedim ya ben sana aklin karisir diye :D

9. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Hadis–i Kutsîde de derki "Ben kulumun Benim hakkındaki zannına göreyim, kulum Beni nasıl zannederse Ben öyleyim."

Ancak bu bildiğim kadari ile, devamıda "

"Madem ki tüm müminler 27. Geceyi Kadir Gecesi itikat ediyorlar, öyleyse artık mesele kalmamış demektir"

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  11. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0