Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzak cihaz kontrolü (remote control)

Konu, 'Android' kısmında akle tarafından paylaşıldı.

1. akle

akle Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Akllı telefonda yapacağım uygulama ile kablosuz/GSM-simkart/GPRS tarzı teknolojilerle diğer cihazlara bağlanıp kontrol etmek istiyorum.

Masüstü - web programlamam iyi. Mobile yeniyim. Bu teknolojileri öğrenmek için örneklere, kaynaklara önerilere - yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Yardımcı olursanız memnun kalırım.

2. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Arduino'ya bir bak. Bir sürü örnek var. Örneğin

labizekalmamış bunu beğendi.
  3. labizekalmamış

labizekalmamış Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Nerdee
    belli ki piyasaya yeni bi hacker yetişiyor :d

4. akle

akle Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yok, hack işleri bana göre değil :) yaş 30'u geçti. ancak hobi sayabiliriz. Cevaplar için teşekkürler.
    Video ve ilgili bağlantılardan GSM kontrolünün daha güzel olacağını düşünüyorum. video gönderimi için zayıf kaldığı söyleniyor, ancak ses ve sms iletişimi, röle sürme işlemleri için ideal olabilir. GSM modülleri ile ilgili birkaç modüle baktım. Fakat emin olamadığım ayrıntılar var.
    ---- - video örneklerindeki android yazılımı modül ile beraber mi geliyor yoksa programcı mı yazıyor.
    bu durumda yazılım hazır ise onun kodlarını nasıl elde etcem, dahası nasıl anlarım ;;; yazılımı programcı yazacaksa sim kart erişim kodlarına ve modülün pin bağlantılarının hangi kodlarla erişilebildiğini öğrenmem lazım.

öncelikli hedef röle sürebilmek. bilmediğim modül, devre almayayım. bu konu ile haşir neşir olmuş tecrübeli arkadaşların tavsiyesi makbule geçecektir :)

labizekalmamış bunu beğendi.
  5. labizekalmamış

labizekalmamış Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Nerdee