Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

update sorunu

Konu, 'Visual Basic' kısmında RedGhost tarafından paylaşıldı.

1. RedGhost

RedGhost Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar yaptığım uygulamada update ile alan güncellemek istediğim zaman alan belirtmiş olmama rağmen güncellenecek alanın değeri yok diyor.

command.CommandText = "update halisahakisi set ad=" & add & " where aboneno=" & abonenoo & ""

add string bir değişken fakat orada hiç birşey yokmuş gibi davranıyor. kendim elle birşey yazıyorum add yerine ahmet yazıyorum mesela normal şekilde gene aynı. ama sayı yazınca kabul ediyor. nasıl oluyor anlamadım gitti.

2. trocin

trocin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    redghost vb bilmiyorum ama c# ta sorguları yaparken string türünden sorguları aynı zamanda tek tırnak içerisine de alman gerekiyor..

ör: command.CommandText = "update halisahakisi set ad='" & add & "' where aboneno=" & abonenoo & ""

eğer ad kısmı string, aboneno int ise bu şekilde bi denemeni tavsiye edebilirim..

3. RedGhost

RedGhost Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok sağol trocin :). yüzlerce sayfa kod yazdım ve update i daha önce de kullandım projede. fakat hep integer türündeymiş. evet arkadaşlar trocinin dediği gibi aynı zamanda tek tırnak içine alınca sorun hallodu. sağol tekrar.