Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal bir bilgisayar dergisi yazar arıyor!

Konu, 'İlanlar' kısmında ArkHe tarafından paylaşıldı.

1. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar bu haberin ilginizi çekeceğini tahmin ediyorum. PcTech dergisi ulusal bir dergi olarak yayın hayatına hazırlanıyor.

Bu aşamada, yetenekli yazarlar aranıyor. Çok farklı bir sistemle çalışılması planlanıyor yani iddialılar. Ben sizin de, bu öneriyi değerlendirebileceğinizi düşündüm.

İlgilenen arkadaşlar için deneme aşamasındaki internet sitesi:
    http://www.pctech.ekibi.com

Yazar olmak istiyenler şu aşamada siteye üye olmalılar.
    Herhangi bir sorunuz olursa icq numaram: #64392924

ICQ numarası yazılı arkadaşın ricası üzerine yazılmıştır.Bilginize...

Kolay Gelsin

2. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    bu.dergi.online.bir.dergi.mi.olaca+.yoksa.basili.bir.dergi.mi,

3. redial

redial Misafir

bence bu , adigecen siteye bir suru uye toplamanin bir yolu...
    domaini bile olmayan iddiali bir dergiden daha sacma bir sey biliyor musunuz?

4. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Dergi basılı bir dergi olacak Hüzeyfe;

Saçmalık ya da iddiaları açısından bir yorum yapamam dediğim gibi o ICQ numarasının sahibinin ricası üzerine yaılmış bir mesajdı...

Kolay Gelsin...

5. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yolları açık olsun ama bu tasarım ve altyapıyla neyi amaçladıkları belli..

Sevgiyle,

6. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    aslında yazar olmak güzel birşey chip dergisinde yazmak test yapmaka donanımları güzel yapabilirim ama neyazıkki asker problemleri nedeni ile yapamayacagız

kanatim bu arkadaşlar bence bu işi yapamaz gibi bu piyasanın belli başlı kuruluşu kurulmuş durum da CHİP dergisi olumsuz bir çalışma olabilir yada bu çalışma ile parlayabilir allah yollarını acık etsin

7. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Tasarim çok hoş bence :D

8. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Belki deneme siteleri falandir eger gercekten domainleri bu ise basili bir dergi cikarmayi dusunduklerini sanmiyorum. Eger internette bir dergi olacaksa free host ve yonlendirme domain ile bu isin pek ciddiye alinacagini ve yapilabilecegini sanmiyorum.

9. abakan

abakan Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İnsanların hayalleri olmalıdır. Bu hayaleriyle yaşarlar.
    Adı geçen dergiyi çıkarmak için hazırlık yapan arkadaşlar belli ki piyasa araştırması yapmışlar ve şu anda bir hazırlık dönemi içindeler. Türkiye de mali piyasaların durumu malum. Ekonomik göstergeler OECD ülkelerin en kötüsü. Üstelik kapımıza da savaş dayandı.
    Bu durumda bu arkadaşlarımız için olumsuz konuşmak bence biraz erken. Eğer basılı olarak dergi çıkacaksa kendilerinin ifadesiyle 500 yazara yer vermek için 500 sayfa yazarlar için ayrılacaktır. 500 sayfayı yazarlara ayırdığınız zaman en az 250 sayfa haber ve inceleme sayfanızın olması gerekir. bu derginin mali açıdan işleyebilmesi için 400 sayfada reklam alanı olmalı ki çalışma ortamı rahat olsun. Bu durumda 1150 sayfa eder.Basit bir hesap yapalım:
    1150/32= 35.9 yani 36 tabaka olmalı (A4 ebadından bahsediyorum) renkli olacak sanırım çarpı 4=144 tabaka eder.
    144 kalıpX60.000.000=8.640.000.000TL
    Bu derginin 10000 adet basılacağını(örnek) hesaplarsak
    24.000.000.000'da baskı ve kağıt maliyeti tutar(asgari tutar) bunun dağıtım ücreti için teminatı var. Birde 1150 sayfalık bir dergiyi (artık o ansiklopedi boyutlarında olur) dağıtım şirketleri hangi şartlarda dağıtır ayrı bir konu. Sadece baskı tarafı her sayı için (şu anki rakamlarla ) yaklaşık 32 milyar TL tutar. Editoryal ekibe maaş verilecektir. Hadi diyelim ki yazarlara telif ödemediler ama bazılarına iyi paralar vermek zorundalar. Bu derginin baskı artı maaş için aylık ortalama gideri 50 milyar TL olur. Diğer sabit giderleri de hesaplarsanız rakam artacaktır.
    Ben bu arkadaşların dergiyi basılı olarak çıkarma planlarından kendi ifadelerine göre şüphe duyuyorum ancak bir sponsor buldularsa olabilir. Ama hepimiz biliyoruz ki web üzerinde böyle birşey çok rahat olur. Onu birşey diyemem.
    Kendinize iyi bakın.

Mithat ABAKAN

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sevgili Mithat yaptığın hesaba göre böyle bir derginin çıkması mümkün değil ortada heves kırma diye bir olay yok nasılsa arkadaşlar burda değiller olsalar bile bu hesapla bir dergi çıkarmayı bir daha düşüneceklerdir sanırım.

Ama bir net dergisi olacaksada bu dizayn ve bu domain ile olmaz.