Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ubuntu Disk Problemi

Konu, 'Linux' kısmında mss32dll tarafından paylaşıldı.

1. mss32dll

mss32dll Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar,

80 Gb harddiski olan bilgisayarıma ubuntu yüklemye karar vermştm. C ve D halinde 40 ar gb lık 2 parça halindeydi. C 'ye windows xp kurulu , D'yide silip ubuntu için hazırladım. Ubuntu cdsini takip yükleme yerine geldim.İlerdikten sonra disklerin bölündüğü kısımdan 40 Gb'lık D bölümünü 3 parçaya böldüm ( birisi takas alanı , diğeri fat 32 , sonuncusu ise 3x günlük [ ismini tam hatırlmyrm] olan hede ). Bilmeyerek yaptıgım sanırım açık :p Ubuntu yüklendi , restarttan sonra ubuntuya girdim ,xp de sağ sağlim duruyor.

Ubuntuda computer ( bilgisayarım ) a gelince sabit disk yerinde "40 GB media " yazıyor.Üzerine tıklayınca da

şeklinde bir hata alıyorum.Yani kullanamıyorum diski.

Yanlış yazdığım yerler olduysa af ola , bilgsizliğim bağışlana.Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

2. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    DBus'ı yeniden başlatmayı yada tamamen durdurarak bölüme erişmeyi deneyebilirsiniz.

sudo /etc/init.d/dbus restart yada sudo /etc/init.d/dbus stop

Olmassa Ubuntu'nun yeni sürümlerinde epey DBus sorunu var, bazı DBus servisleri donanımla veya çalışma zamanı işlemleriyle (diğer işlemlerle, processlerle) uyumluluk gösteremeyebiliyor, o yüzden bazı servisleri kill yoluyla kapatmak çözüm olabiliyor. Adım adım gitmek daha yararlı olur diye düşünüyorum...