Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ubb yi Windowsda Kuramadım

Konu, 'PHP' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam arkadaşlar bilirsin cgi de yazılmış süper bir forum var UBB http://www.plat-forum.org/cgi-bin/ultimatebb.cgi dekinin aynısı ben bunu daha önceden kurmuştum windowsda ama şimdi kuramıyorum ascii falan diyor benim bildiğim ascii linux da olur dosyayı webe koydum buyrun bakın bana yol gösterirseniz sevinirim iyi günler.
    UBB Download

2. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    Bu forumun paralı olduğunu sanıyordum. :D

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Lite versiyonudur :p

4. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet forum paralı ama illegal edindim ve tam sürüm lite si olsa dahi neden çalışmadı anamadım yardım idin bağa.

5. UmARsIZ

UmARsIZ Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

Plat-FORUM.org'un sahibi benim site tracking den linki gördüm cevap vermeden edemedim. :cool:

Öncelikle web alanınızın .cgi desteği var mı bunu öğrenmeniz gerekir. Bunu hostinginizi sağlayan firmadan öğrenebilir ya da help klasöründeki hello.pl ve hello cgi dosyalarını sunucusunuza yukleyip çalıştırmalısınız. Eğer readme.tet dosyasını okursanız ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. FTP programlarında (ki ben flash fxp ya da smart ftp öneriririm) transfer modunu otomatik olarak seçerseniz ascci ve binary modlarını otomatik olarak seçileceğinden dosyalar bozulmaz. Eğer sunucunuz unix tabanlı ise dosyaların "chmod" ayarlarını yapmalısınız. Eğer chmod ayarlarını yapmazsanız yaniş hakları vermezseniz dosyalar çalışmayacaktır. Zaten hangi dosyalara hangi "chmod" ayarlarını yapacağınız readme.txt dosyasında yazar.
    Plat-FORUM'un çalıştığı sunucu win2k ancak perl yüklenmiş olduğu için .pl ve .cgi dosyaları chmod ayarları yapılmaksızın çalışıyor.
    Aklımdayken biraz ararsanız ubb.classic yazılımının daha güncel bir sürümünü edinebilirsiniz. Şu an ben ubb.classic 6.3 kullanıyorum bir hafta iinde ubb.classic 6.4 kuracağım. 6.5'in development betaları sürülmüş durumda bu demek oluyor ki 3-4 ay içinde release olur. İllegal yoldan edinmek için ise 5-6 ay beklemeniz gerekiyor çünkü infopop firması 0day warez ve belli başlı warez grupları ile bir anlaşma yapmış durumda artık illegal yollardan edinmeniz çok çok zor olacak.

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Güzel forum umarsız ;)

7. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Umarsız selam sendne daha önceden icq dan laf almak çok zordu bu forumu şimdi bir kez daha sevdim :) neyse
    ben localde denedim ve cgi pl çalışıyor o hello ları denedim ama olmadı yanıt alamadım yani hata verdi localhost da deniyorum olmuyor ama dediğim gibi önceden olmuştu inetpub wwwroot a koyuyorum tuhaf bir hata veriyor şimdi hatırlamıyorum valla çözerseniz sevinirim iyi günler arkadaşlar.

8. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    O zaman Perl kurulumunda hata var ya da bozulmus yeniden kur Perl'i ve ayarlarını düzgün yapıp dene.

9. Scorpion

Scorpion Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    illegal kullanımdan amcamların haberi olursa nasıl tepki veriyorlar?
    Yaşayan oldumu?

10. UmARsIZ

UmARsIZ Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba yeniden,

Ömer seninle tanııyor muyuz? Hatırlamadım üzgünüm bazı zamanlarda icq dan ve türlü yollardan bana birileri birşeyler soruyor ayrıca yaşamak olduğum özel hayatım bakmak zorunda olduğum bir forum ve moderatörlüğünü yaptığım bir kaç forum daha olunca bazen yardımcı olamıyorum böyle bir döneme denk gelmiş olabilirsin özür dilerim.

Şahin'İn dediği gibi perl kurulumunda ve/ve ya perl yolunun yanlış verildiğinden kaynaklanıyor olabilir karşılaştığın sorun. Readme.txt dosyasını tekrar gözden geçir perl çalışmadığında bir ya da iki değişik perl yolunun olabileceğinin örneklemiş olmaları lazım.

Teşekkürler Şahin gecemi gündüzüme katarak kurdum çok fazla emek verdim bu forum için. Daha da iileri gideceğine inanıyorum.

Bilmiyorum hiç duymadım. ubbdev.com adresinde ubb developer takımı var orada çeşitli eklentiler (ki onlar buna hack diyorlar) geliştirildiği ve release edildiği bir portal var. Orada defalarca modified showcase bölümünde Plat-FORUM değerlendirildi. info-pop firmasının doğrudan destekleri ve ubb yaratan takımın da bizzat yer aldığı forumda kesinlike lisans sorunu yaşamadım kimsenin de yaşadığına inanmıyorum. Tek dikkat ettikleri nokta forumun en altındali copyrights ve infopop yazısının ya da logosunun kaldırılması. Ne yaparsanız yapın sakın kaldırmayın tabi eğer ubb.dev komünitesinde yer almak istiyorsanız. ;)

dip not umarım quote taglerini doğru kullanmışımdır ubbcode olarak yazdım çünkü bütün forum uygulamalarında ubbcode'u baz alınıyor.

11. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selmlar umarsız yazdığın için teşekkür ederim bana localde denerken verdiği hata bu.Error including required files: Can't locate vars_config.cgi in @INC (@INC contains: D:\Inetpub\wwwroot\ubb D:/Perl/lib D:/Perl/site/lib .) at D:\Inetpub\wwwroot\ubb\cp.cgi line 46. Make sure these files exist, permissions are set properly, and paths are set correctly.
    bu hello cgi ve pl den alşdığım yanıtsa şu
    Hello world from PERL 5.008 .pl scripts are mapped to Perl.
    Hello world from PERL 5.008 .cgi scripts are mapped to Perl.
    yani normalde cgi ve pl çalışıyor asp ise saten çalışıyor onda bir sorun yok yani anlayacağınız bu hata sizce ne olabilir nasıl aşılır cgi yi sitenin adı sanırım activeperl.com du ordan indirdim ve son sürümünü indir dim 13 mb mi neyid dosya bu htayı çözelim lütfen arkadaşlar.

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Vbulletin'de sorunlar yaşayabilirsiniz avukatları devreye giriyor ve ücretini ödemediğiniz takdirde hostunuz ile bağlantıya geçip forumunuz kapattırıyor.

13. UmARsIZ

UmARsIZ Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba yeniden,
    Ömer anladığım kadarı ile vars dosyalarını doğru yere koymamışsın. Cgi-bin klasörü altına vras_ ile başlayan dosyaları yüklemen gerek. başka bir klasör altına çalışmıyor ne yazık ki.

Bu arada sen daha önce hiç ubb kurmamıişsın sanırım. Readme dosyasını okuman yeterli. Benim ingilizcem yok kadar az ancak readme dosyasında hepsi yazıyor.

dipnot : Ay sonuna kadar askere gidiyorum ay sonuna kadar kur ya da ftp server aç makinana ikimiz de online olduğumuz bir vakit örnneğin akşam vakitleri ben senin adına kurayım. :cool:

14. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam abi o dediklerini sabah dükkana gidince yapacam ama var_ dosyaları var**** diye bir klasorun içinde dışarda saten demek onu cgi-bin e koycaz ha ok. birde ubb yi nasıl tr ye çevirecem bana o konuda yardımcı olurmusun sanırım cpanelden yapılıyordu o bana senin cp den değiştirme yerinin html sini yollarsan yaparım abi cp den ok bye.

15. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Sonuçta her ne şekilde olursa olsun :D aslında kullanılmamalı.

16. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam abi çok saol forumu kurdum ama bir sorun var bu forumu nasıl tr leştirecem senin forumu tr leştirmek için naptın sanırım kontrol panelde den yapılıyordu senin cp nin html sini bana verimisin iyi günler.

17. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    UBB Türkçeleştirme açısından Vbulletinden çok daha kolaydır cp de bütün yazılar ve karşılıkları yanyanadır girdiginde görürsün oradan direk değiştirebiliyorsun hepsini. ;)

18. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    abi okadar ingilizcem yok yaw Umarsız bi el asada verse html yi