Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe sözlük için veri arayanlar...

Konu, 'İçerik Yönetimi' kısmında acemi tarafından paylaşıldı.

1. acemi

acemi Misafir

Bu konuyu biraz daha açmak istiyorum.

Magic2Melody emek harcamıyor değil. Sürekli takip ettiği siteler var. Buralardan bilgi/malzeme topluyor, araştırıyor. Bu iş için zaman ve çaba harcıyor olması, ona para isteme hakkını veriyor.

Araştırmak için zaman ve para harcamayan veya harcamak istemeyen kişi ise önüne getirilen şeyi ücret karşılığı satın alıyor. Bunda, yadırganacak birşey yok bence.

Ama diğer forumdaki imzası için pek hoş şeyler düşünmüyorum.

2. Magic2Melody

Magic2Melody Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet bu kişi benim, satanda benim yani ve veritabanını burdan aldım...Neye yazıklar olsun diyorsun ? Ben bu forumda gerek yardım gerek makale olarak onlarca kişiye karşılıksız yardımım dokundu..Bu sitenin kaynaklarından faydalanmamda hakkımdır...

Daha öncede gmail davetiylerini gg dan tanesi 5 ytl civarı satıyordum, bu ticarettir.Yaptığım işte saklanmadım zaten gördüğünüz gibi aynı nick üzerinden sattışa verdim.

Ama yaptığım yanlış tek şey acemiye bilgi veremedim ona üzülüyorum unutmuşum...Çünkü acemi insanlara benden çok emek veren birisi.
    Birde acemi imza konusuna değinmiş evet site benim ama +18 içerikde bu net dünyasında olması gerekiyor benim sitemde dialer boş içerik vs yok..Kullanıcılara en kısa yoldan istediğine ulaştırıyorum, günde 35 GB BW gidiyor bunuda reklamlardan çıkartıyorum..

3. C-Nem

C-Nem Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Management
    Birisinin ücretsiz paylaştığı bir şeyi, sen nasıl olurda satmaya kalkarsın?
    acemi ceviz.net üyelerine bir ayrıcalık tanımış ki koymuş.
    sen onu alıp satmaya kalkıyorsun.
    bence çok ayıp.
    ben olsam yapmaz. utanırdım.

bu şekilde mi faydalanman hakkın?

4. Magic2Melody

Magic2Melody Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben burada acemi dışında kimseye birşey açıklamak zorunda değilim... Benim için utandırıcı bir durum yok, olsaydı nickimi değiştirip satmak hiçde zor değil.

5. Ansugo

Ansugo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Allah askina flame yapmayin.

6. C-Nem

C-Nem Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Management
    bir de bunu gurur duyar gibi söylemen o daha başka bir enteresanlık..
    satmanın bana pek bi zararı/faydası yok.
    ama etik bir şey değil.
    kafamdaki Magic2Melody profilini değiştirmesine sebeb oldu o kadar..

iyi satışlar.
    umarım güzel kàr edersin..

kolay gelsin.

7. Lnxtr

Lnxtr Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Meslek:
    İşsiz
    insan utanır o forumlara üye olan varsa bu başlıga yönlendirsin.
    İnsan sorar satabilirmiyim acaba diye....

8. akifemre

akifemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    hedes hodos
    Etik açıdan doğru bir şey değil ama acemi bir şey demiyorsa; gerisi önemsiz...

9. acemi

acemi Misafir

Önemli olan benim birşey deyip dememem değil. Bence bu tip bir iş yapan kişiye, kimsenin "bunu nasıl yaparsın" deme hakkı yok, yanlış olan birşey varsa, o da bu şekilde hesap sormak.

Aksi belirtilmediği sürece, özgürce dağıtılan herşeyi, herkes dilediği şekilde kullanır.

Ayrıca bu forumda, bilgi toplamak için harcanan çabanın/zamanın, önemsenmemesi ve bunun için para istenemeyeceğinin söylenmesi, bana çok garip geldi.

10. Magic2Melody

Magic2Melody Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    acemi sana bir teşekkür mesajı atmak istedim fakat özel mesaj almıyorsun sanırım... teşekkür ederim.

11. Xsender

Xsender Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    "Aksi belirtilmediği sürece, özgürce dağıtılan herşeyi, herkes dilediği şekilde kullanır. "
    bundan başka hiç bir söze gerek yok sanırım.Zaten Magic2Melody'nin içerisinde art niyet olsaydı nickini değiştirip öyle satmaya kalkışırdı.

12. cybrus

cybrus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Burada m2m'nin şahsına yöneltilmiş birşey yok, sadece open source olarak paylaşılan birşeyi satılığa çıkarmış olması tartışılıyor / yadırganıyor..

Eğer harcanılan emek derken, hastedilen şey, üye olunan bir forumda yazılan konudaki dosyayı alıp herhangi bir share sitesine veya kendi sitesine upload ettikten sonra satılmasımı kasdediliyor acaba ?

acemi: Size ters gelmeyebilir ama ben bir şok yaşadım resmen ama tekrar söylüyorum, eğer siz bunda herhangi bir problem görmüyor ve isteyen istediği gibi alıp satar diyorsanız diyecek sözüm yok..

13. Magic2Melody

Magic2Melody Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    teşekkür ederim anlatmaya çalıştığım şeyde buydu bir barkıma, art niyet taşısam başka nickle satarım..

hatalı olduğum tek nokta olan acemiye haber vermedim fakat gerçekten unuttum..

14. Ansugo

Ansugo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sok olmanin sebebi acemi'den kaynaklaniyor. acemi fikirleriyle bizi hep boyle sok ediyor.

15. karflake

karflake Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ...

16. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Dogrusu konuyu gorur gormez benım aklımdan gecen sey bu tabloları kullanan php / ajax tabanlı basıt bır sozluk scrıptı yazıp burda yayınlamaktı.. Boylece hem acemı'ye kendımce tesekkur etmıs ve paylasımının dıyetını odemıs hemde konuyu takıp eden ınsanlara bu paylasımdan dogan ve dahada gelısmıs bır sey hedıye etmıs olacaktım..

Cunku benım acık kaynaktan anladıgım sey bu.. Eger bırısının actıgı seyı ustune nokta koymadan satarsan ılerleme olmaz.. Ha ama bunu yapabılırmısın.. Evet yapabılırsın.. Ama onemlı olan onu alıp daha da gelıstırmek ve tekrar paylasıma acmak.. Boylece her defasında daha buyuk ve daha gelısmıs bırseye sahıp olabılırız..

Bu yuzden.. Yaptıgın seyı yadırgamasam da nasıl dıyım sana pek yakıstıramadım.. Sen bır gelıstırıcısın.. Senden benım aklımdan gecen seyı yapmanı beklerdım.. En azından bunu yapıp sonra satısa cıkarabılırdın..

17. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Bu kadar laf ettıkten sonra yapmamak olmazdı.. Su adreste kodun calısan bır ornegını gorebılırsınız, (fazla kasmaması ıcın sadece a harfıne kadar olan kısmı aldım)

http://www.satilik.com.tr/Test/Sozluk/sozluk.php

Not: Kod bıraz karısık gelebılır.. Ama dıkkatlı ınceledıgınızde aslında herseyın bırbırınden net olarak ayrıldıgını gorebılırsınız.. Yanı gelıstırılmeye musaıt..

18. Nescafe

Nescafe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dur bunuda ben satayım. Teşekürler Hunter. Ertuğrul Abi.

19. akifemre

akifemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    hedes hodos
    Hunter, ellerine sağlık çok çok güzel olmuş. :bravo:

20. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    eline sağlık