Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplu mail gönderimi neden spama düşer ?

Konu, 'Windows' kısmında aLeN tarafından paylaşıldı.

1. aLeN

aLeN Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

Bugün bir sunucu aldım SPF kayıtlarını yapıp müşteri listeme 2,500 adet toplu mail gönderimi yaptım.

- Gönderdiğim maillerin sunucuları gmail hotmail özel domainler karışık
    - Aldığım sunucunun ip adresi black listte yer almıyor.
    - Smtp üzerinden her bir kişiye tek ve özel firma isimlerini kullanarak mail attım

Gönderdiğim mailler gmail, hotmail gibi sunucularda spama düştü.

Sunucuyu test ettiğimde ilk mailler spama düşmeden geliyordu. Toplu gönderince spama gitti. Spama gitmemesini nasıl sağlayabilirim. Bakıyorum sürekli bana toplu mailler geliyor. Ben gönderince neden spama düşüyor. Bilgisi önerisi olan var mıdır. ?

Domain egereklam.com.tr
    Sunucu duyuru.egereklam.com.tr

2. Cümle Mühendisi

Cümle Mühendisi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Toplu mail programı kullanıyorsan programı güncelle meni tavsiye ederim. Eğer ilk mailler sorunsuzca gitti ise bu sanırım güncellemeden kaynaklanıyordur. Birde gmail ve hotmail mail alırken html kodlarına çok dikkat ediyor. Spama düşmemesi için iyi bir şablon çıkarmak gerekiyor.

3. SinanBykbyrk

SinanBykbyrk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Spama düşmesinin bir diğer nedeni;

Bazı toplu maillerin kullanıcıları rahatsız etmesinden dolayı(kötü içerik, virüs) spame düşmesidir. Spama düşmekten kurtulmak istiyorsanız bana göre 2.000 tane mail atılıcaksa bunu 7-8güne bölüp yollamamızdır. 7 Gün olursa mesela günlük 290 civarı mail yollayacak ve günlük 2.000 yollamaktansa daha iyi bir yöntemdir.

4. pixelcreative

pixelcreative Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yeni kanunlara göre izinsiz mail gönderimi yasalaştı. Kısa zamanda uygulamaya da geçilecek. Bu yüzden bu işi yapan izinli marketing firmalarından yapabilirsin. Tabiyki tasarım şablonun da önemli şablonu gönderimden önce test etmen gerekir. Yurtdışından gönderebileceğin mailchimp var. Sadece küçük bir logosunu koyuyorlar. Türkiyede bu işi yapan çok firma var ancak daha önce müşterilerimle çalıştığım euromsg.com ve http://postareklami.com mevcut. İkiside eski firma referans olarak euromsg daha bilinir bir markadır.

5. dothraki

dothraki Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İhtiyacı olan arkadaşlara kendi kullandığım yazılımı tavsiye ederim. www.inboxmailmarketing.com Hem Türkçe hem de kullanımı kolay.

6. Eagle

Eagle Admin Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Açıkçası ben Sendgrid kullanıyorum. Çok da memnunum ve tavsiye de ederim.

7. fgenc

fgenc Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    sağda solda okuyacağınız spam'a düşmemek için şunları yapın bilgileri fikir verebilir ama hiç bir zaman tam çözüm olmaz.
    nedenine gelince spam algoritmaları gittikce daha akılcıl olmaya başladılar. attığın mailer gmail yahoo gibi büyük operatorlerin mailboxlarına düşmeye başladımı içeriği öğrenip çok fazla atıldıgı durumlarda bloklayacaktır. toplu mail atıcaksanız bu işi yapan firmalarla görüşmenizde fayda olabilir. euro message filan var sanırım bu alanda. onlar mail firmlaarı ile anlaşmaları var sanırım. (emin değilim şehir efsanesi yaratmak istemem)

8. airbark

airbark Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Son düzenleme: 22 Haziran 2016