Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tnt2 ekran karti ve Redhat ??

Konu, 'Linux' kısmında aglia tarafından paylaşıldı.

1. aglia

aglia Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj teknikeri
    Arkadaslar hepinize iyi calismalar diliyorum ... Daha once makinemde tnt2 ekran karti ile boot ettiremedigim ( runing anaconda kisminda takiliyordu ekran kartini algilarken ) RedHat cd mi en sonuda ekran kartimi degistirerek cozdum .. Simdi bunun nesi var bizene ekrankartini degistirdinden demeyin? sormak istedigim ayni ekran karti ile mandrake boot ediyordu ( ve gayet saglikli calisiyordu ) tanidiklarimdan tnt2 ile calisan redhat kurulu makinesi olanlarda var Sizce sorun neydi ? veya mandrake ile redhat arasindaki bu tutarsizlik niye diye soruyum ...

2. Scorpion

Scorpion Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ala ala çok ilginç :)

3. Mingitau

Mingitau Misafir

CD den kaymaklana bi sorun olamaz mı? :)

4. aglia

aglia Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj teknikeri
    ayni cd den baska bi arkadasa da redhat kurduk ondaki ekran kartida ayni nvidia chip setli tnt2 ekran karti vardi ( bu arada benim ekran karti windows altinda sorunsuz calisiyordu ) onda bir problem soz konusu degildi ...sadece redhat degil eski ekran kartim suse de de ayni sekilde boot problemi yaratiyordu hic bir zaman kuruluma baslamak nasip olmamisti yani ..

5. Scorpion

Scorpion Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ehue o arkadaş benim... Yukarıdaki alaycı tavrım da o yuzden... Şaka bi yana... Çok ilginç bir durum... Suse de aynı RedHat gibi olmuştu... Sadece Mandrake kurabilmiştik.. Ama ekran kartını değiştirince RedHatta bi sorun kalmadı...

6. Mingitau

Mingitau Misafir

Hımm...
    Başka bişi düşünelim CDD leri değiştirip denediniz mi? :)

Birde nası başlayamadınız onuda annayamadımya... Text seçeneği yokmuydu bu nesnenin....

7. Scorpion

Scorpion Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Abi CDD ne?
    (Bu olay 4-5 ay once olmuş bir olaydı... yeni kurmayı başardık ekran kartını değiştirirek..)
    Linux da fazla bir bilgimiz yoktu... (Gerçi şimdide yok ama ben 5 aydır kurcalıyorum linuxu) Text moduna geçmeden kitleniyordu makina...