Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

themeforest ile tema satmak?

Konu, 'Sosyal Medya' kısmında nelson tarafından paylaşıldı.

1. nelson

nelson Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Google'da biraz araştırma yaptım ama tam olarak kesin bilgilere ulaşamadım.Sitesinde de yazılanlar ingilizce olduğundan açıkçası hala kafama takılan ve kesin cevap aradığım sorular var.(http://www.bildirgec.org/yazi/themeforest-ile-tema-satmak)

Bu sistemi kullanan varmı burada bilmiyorum ama umuyorum vardır :)
    Aklımdaki sorulara gelince.

-Site yeni üyelerden ne kadar komisyon alıyor.Bazı forumlarda %60 %70 lik kısmını envato alıyor diyorlar ama kesin olarak bu komisyon yüzdesi ne ve bu komisyonu düşürmek için ne kadarlık satış tutarım olması gerekiyor yada komisyon ne şekilde aşşağılara düşüyor?
    -Ödemeleri ne kadar süre içerisinde alıyorum ve limit varmı? Anladığım kadarıyla 50$ ama başka birşeylerde yazıyor.

-Satışları arttırmak için yazılmış bir yazı buldum yazıda tam olarak neden bahsediliyor ne tür temalar çok tutuluyor? ( Satılanları inceledim ama genelde belli bir kefeye koyamadım her birini zevk elbet )

İlgili yazı.

http://blog.themeforest.net/tutorials/tips-for-creating-high-selling-templates/#

Konuyu açabilceğim kategorilere göz gezdirdim ama en uygunu burası gibi geldi bana malûm yeniyiz :)

Bu konu hakkında detaylı bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim, freelance tasarımcılar için (ülkemizde hiçe sayılan kesim bana göre) ciddi manada ekmek kapısı olabilcek kapasitede bir yer diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

2. Cihan Yakar

Cihan Yakar Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Aslında tüm temel mantığı kapmışsınız, evet önce yüksek bir komisyon oranı var ve toplam satış miktarınız artığında sizden kesilen komisyonda düşürülüyor böylece daha fazla kazanıyor ve kazandırıyorsunuz.

Themeforest'a üyeyseniz bir çok türk üye göreceksiniz kendilerinden tecrübelerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

3. nelson

nelson Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    İngilizcem olmadığından iletişim kuramıyorum üyeler ile, ordaki Türk üyelerinde burada olabilceği mantığı ile buraya açtım ve google'da dahil konu ile ilgili tam kampsamlı bir kaynak yok Türkçe olarak eminim benden başka merakedenlerde oluyordur herkesin faydalanabilmesi daha güzel olur, ben öğle vakitlerine doğru iletişime geçmeye çalışıcam genede başarabilirsem sorularımın cevaplarını aldığımda tekrar yazarım buraya kimse yazmaz ise :)

Teşekkürler Revlis.

4. Cihan Yakar

Cihan Yakar Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    İngilizceniz yoksa çok küfür yiyebilirsiniz dikkat, insanlar iyi dokümante edilmiş ve bol açıklama içeren içerik isterler. Bende özellikle bunların belirtildiği tasarımları almaya çalışıyorum. Ayrıca ne kadar iyi dokümante etsenizde bir çok soru ile karşılaşacaksınız bunları da yanıtlamanız gerekli.

5. forsbey

forsbey Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
  6. Eretna

Eretna Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    WebMaster
    dahan dün themeforest ten bir admin panel teması satın aldım.
    sizlerde theme yayınlayın ki paramız yabancılara gitmesin dimi. :))

7. UfukArt

UfukArt Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilişim