Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Test için mini hosting kurmak

Konu, 'Web Hosting' kısmında ali guner tarafından paylaşıldı.

1. ali guner

ali guner Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    Merhabalar herkese, selamlar,

Sadece test yayını için minik bir web sitesi yükledim windows server 2016 ya.

Bu bir test yayını olacağından, statik ip değil, mevcutta dinamik ip kullanmak istiyorum değişene kadar.

Modem gibi, bir cep telefonunu erişim noktası olarak kullanan windows server 2016 düşünün;

Herhangi bir bilgisayar internet broswer'ından operatörün cep telefonuna atamış olduğu dinamik ip yazıldığında, bu dinamik ip yi kullanan windows server 2016 makinada olan web sitesi nasıl görüntülenebilir ?

1) Herhangi bir bilgisayar internet broswer urlsine cep telefonu dinamik ip numarası yazıldığında,
    2) Cep telefonu dinamik ipsi ile cep telefona nasıl ulaşılır,
    3) Cep telefonunu wifi erişim noktası olarak kullanan windows server 2016 makinedeki web sitesi nasıl görüntülenir ?

@dinlex ve @sedirAğacı kulaklarınız çınlasın, tecrübeniz var mıdır ? :)

Herkese hürmetler :)

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    yok abicim ya.!! derinlemesine dil yada sistem tekniği bilmem. site yazıp yayınlayacak kadar sadece. oda yayınlarken bayağı sıkıntı çektiğim oldu.:oops:

3. ali guner

ali guner Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    az önce bir gsm firması ile muhabbet ettim var dedi ama detay söylemedi. static ip hizmetini bunun için veriyoruz kardeşim, sen hangi çağda yaşıyorsun diyerek ahkam kesti hatun.

şaşırdım.

detayını bilen var mı ?

4. dinlex

dinlex Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Valla ben de konuyu tam anlamadım açıkçası. Hoş, anlasam da ben bu işlerden pek anlamam ama sadece şöyle bir deneyimim olmuştu. Bilgisayara wampserver kurup aktif etmiştim, birtane de script yüklemiştim. Telefondan veya başka bilgisayarın tarayıcısından http://123.123.123.1 şeklinde bilgisayarın ip'sini girince o siteye bağlanıyordu bilgisayar internete bağlı olduğu sürece. Ama onla alakası yok sizin galiba :)

5. ali guner

ali guner Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    @dinlex şöyle ki, eve windows server 2016 kuruyorsun, cep telefonunu ya da mobil modemin ile de (4.5G birçok bayat hosting sağlayacısından 10 kat daha iyi) web siteni evden yayınlıyorsun.

dinlex bunu beğendi.
  6. dinlex

dinlex Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    yakında herkes telefonuna kuracak sitesini heralde :D

ali guner bunu beğendi.
  7. ali guner

ali guner Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    dinlex bunu beğendi.
  8. mermer

mermer Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Olur ama telefon üzerinden değil, mobil modem üzerinden olur. Statik IP satın alarak dizüstü bir bilgisayar ile yayınlayabilirsin tabii.