Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tek adsense hesabı ile birden fazla site

Konu, 'Google Adsense' kısmında closedbox tarafından paylaşıldı.

1. closedbox

closedbox Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem, Web Tasarım
    tek adsense hesabım var. tek siteden gelir oldukça düşük oluyor 100$ altında kalınca da aktaramıyorum. araştırdım biraz tek hesapla birden fazla sitede reklam yayınlayabiliyormuşuz. şimdi ben tüm sitelerime aynı hesaptan reklam kodu ekleyeceğim. merak ettiğim mesela www.site1.com ve www.site2.com şeklinde 2 sitem var. 1 ip günde 1 kere kazanç sağlıyor diye biliyorum. peki site1 deki reklama tıklayan bir ziyaretçi site2 deki reklama da tıklarsa yine sadece site1 deki tıklamasından mı kazanç sağlayacağım? yoksa siteler farklı olunca oradan da kazanç sağlayacak mıyım? :garip:

2. flashcentury

flashcentury Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Designer
    Merhaba,

Bir Adsense hesabından istediğin sayıda siteye banner kodu ekleyebilirin bu konuda hiç sorun yok ama bir IP günde bir defa kabul ediliyor diye bir kural yok eğer bir IP sadece arka arkaya farklı adsense bannerlarına tıklıyorsa ilk tıkladığı kabul ediliyor. (Bu kural Sadece Google 'un kazanç sağladığı Adwors içinde geçerli)

Özetle farklı sitelerdeki adsense bannerına aynı IP gün içinde farklı zamanlarda tıklarsa her tıklamadan para kazanırsın..

Önemli bir not daha bu IP eğer siz veya sizin yönlendirdiğin biris tarafından bilinçli bir şekilde tıklıyorsa Adsense bunu farkeder hesabı blocklar bir dahada kolay kolay açamazsınız, Hatta bir kullanıcı (IP farkketmez) düzenli aralıklarda siteye girip reklama tıklaması bile Google için süpeli bir durum..

3. hode41

hode41 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Kullanabilir herhangi bir sakıncası yoktur.