Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tazedirekt'in kapanması?

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında destek tarafından paylaşıldı.

1. destek

destek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Hasan Aslanobanın girişimi olan Tazedirekt'in kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Türkiye'de e-ticaret yapmak bu kadar mı zor.

Yayınlanan en haberlerinde 35 milyon dolar yatırım yapıldığından bahsediliyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 2015 cirosu 2 milyon TL'ye yakın olması gerek.

Bu kadar büyük sermayeye sahip kişiler bile e-ticarette tutunamıyorsa küçüklerin hiç şansı mı yok yoksa yönetim hatalarımı siz ne düşünüyorsunuz kapanması hakkında?

2. izmiralem

izmiralem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Meslek:
    Bilgisayar Teknik Servis Hizmt.
    Walla benim fikrim kapanması bir şansızlık değil. Artık Türkiye'de e-ticaret konusunda pasta oldukça çok çok çok küçük. Çünkü hergün yeni yeni sitelerin yanısıra, bu sitelere alternatif olarak bir çok uygulama çıkmakta. Özellikle internetten alışveriş konusunda büyük pazara sahip olan bayanların bir çoğu artık instagram ve facebook sayfaları türü yerlerden çok alışveriş yapıyor.

Her bir ticaret sitesinin ve müşterinin amacı ne ? En uygun fiyat...

İşte bu yüzden rakip çok, kar marjları çok düşük, alternatif alışveriş siteleri ve uygulamalar sayesinde satış adetide düştükçe firmanın ayakta kalması büyük şans.

Projeniz ne kadar farklı olursa olsun, interneti bir kenara koyup real hayata bakacak olursak orada da durum aynı.

Bu yüzden bir sürü esnaf hergün dükkan kapatıyor, her gün yeni girişimciler yeni dükkanlar açıyor.

Artık bolluk var arkadaş, ticarete girecek arkadaşlar çok çok iyi düşünmesi gerek, kaybetme olasılıkları kazanma olasılıklarından bence daha yüksek.

Bunlar kendi fikirlerim katılan katılmayan illaki olacaktır ama ben böyle düşünüyorum.