Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taşı toprağı altın şehir

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

 1. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Avrupa'da 43 ülke var; ve herkesin adını bildiği en az 80 kent... Ama tüm bu kentler içerisinde, İstanbul, 'en iyi' 6'ıncı seçildi. Üstelik dünyanın, 11'inci en iyi kenti de İstanbul...

  ABD'nin 1 milyon tirajlı seyahat dergisi Travel-Leisure'nin yaptığı ankette İstanbul, Avrupa'nın en iyi altıncı, dünyanın ise en iyi 11'inci kenti oldu. Aylık olarak yayınlanan ve gelir düzeyi yüksek, seyahati seven okuyuculara hitap eden Travel-Leisure dergisi, seyahat, turizm, gurme, eğlence ve yaşam konularını işliyor. Dergi, her yıl okuyucuları arasında otel, sağlık merkezi, şehir, ada, kruvaziyer şirketler, havayolları katogorilerinde dünyanın en iyilerini seçmek amacıyla anket düzenliyor.

  Derginin bu yıl yaptığı anket sonucunda İstanbul, aldığı 84.29 puanla Avrupa'nın en iyi on şehri arasında altıncı oldu. İstanbul, 88.88 puanla Avrupa'nın en iyi kenti seçilen Floransa, Roma, Paris, Venedik ve Londra'nın ardında yer aldı. Anket sonuçları dünyanın en iyi şehirleri sıralamasında da İstanbul'un en iyi on birinci kent olduğunu ortaya koydu.
  Anket sonuçları İstanbul'daki beş otelin Avrupa'nın en iyi 50 oteli arasına girdiğini ortaya çıkardı. Beş otelden Four Seasons üçüncü, Çırağan Palace Kempinski dokuzuncu, Swiss Hotel on sekizinci, Hyatt Regency on dokuzuncu, Ceylan İnter-Contiental ise kırk yedinci en iyi otel oldu.

  Derginin ağustos sayısında, Bu yıl en iyi oteller kategorisinde İrlanda ve İstanbul'un parlayan yıldızlar olduğu ve ilk kez beş otelle listede yer aldığı vurgulandı.
  Anket sonuçları incelendiğinde İstanbul'un Avrupa'nın en iyi 10 şehri arasında Viyana, Madrid, Barselona ve Prag'ın önünde yeraldığı ve İstanbul'un beş oteliyle Fransa ile İtalya'dan sonra geldiği anlaşılıyor. Avrupa'nın en iyi otelleri sıralamasında ise İstanbulun sayı olarak İngiltere, İspanya, Avusturya, Maceristan, İsviçre, Almanya, Portekiz, İskoçya gibi ülkeleri geride bıraktığı görülüyor.
   
 2. Eylem

  Eylem Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2002
  Mesajlar:
  409
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Ögrenci & Webdesigner
  Şehir:
  Sweden
  Istanbul`a biraz daha özen gösterilip bakım yapılsa bence dunyanin en guzel sehri secilir.
  Veya Istanbul Avrupa`da bir ülkede olsa cennete dönustururler orayi. Paris ya da Londra ya da Roma Istanbul'dan çok güzel değiller ama çok bakımlı şehirler. Hemde çok. Birazcık özenle dünyanın en güzel şehrine hakettiği değer kazandırılabilirdi.
   
 3. ArkHe

  ArkHe Daimi Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2002
  Mesajlar:
  812
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kocaeli
  Bu haber yapıştırma olayında kaynak belirtebilirsek daha iyi olacağı düşüncesindeyim.[Tabi kendiniz derlemediyseniz...]

  Kolay Gelsin...
   
 4. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Haklısın aslında haber Hürriyet gazetesinden. Ama bazen isvec gazetelerindende haberler geçtiğimiz oluyor onlarada kaynak belirtelim en iyisi.
   
 5. hmustak

  hmustak PersianBulls

  Kayıt:
  29 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  4,607
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  BT/QA
  Şehir:
  Persian
  :sus: