Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tarihi Modem

Konu, 'Donanım' kısmında xXx tarafından paylaşıldı.

1. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    Elimde rockwell çipsetli 33600 lük bir modem var ve jumper ayarlarını yapmam gerekli fakat çok aramama rağmen net üzerinde jumper ayarlarına ait herhangi bir bilgiye ulaşamadım.
    :(

2. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    evet böyle bir bilgi bulmak zor gibi bişi ama modem resmini cekebilirsen bir yere at bi bakalım belki cozebilirim
    ek :
    eski modemlerde port ayarları ve IRQ ayarları yapman lazım kac jumper ayar bolümü var mesela onları yaz
    birde sisteme taktıgında bios ayarlarından com1-2 port ayarlarını auto yada disable yap cünkü modem windows görmez direk olarak
    kurumuna gelince ilk once windows bir modem taramadı yapsın sonra bulamazsa kendin yükliyeceksin nasılmı hemen yazalım
    denetim masası modem ayarlarına gir
    eger modem var ise ekle de yoksa kendi aramasını bitirdikten sonra sana modem markaları ve ürünleri gelecek ordan standat modem kur ve port ları teker teker dene test etmen için kurgun modemi denetim masasından modem ayarlarına gel modemi seç ve tanı başlıgına git ordan kurdugun modem com1 yada com2 portunu seç ve daha fazla bilgi var ona bas ve bekle modem hakkında yazılar gelirse modem kurulmuştur gelmez ise olmamış yada yanıt alanımamıştır yalız eger olmazsa windows portlarını silmen lazım bunun için bilgisayarım özellikler den aygıt yöneticisi baglantı noktartı com1 ve com2 kaldır yeniden kurmadan modemleri kurmayı dene yada bana kargo ile gonder ayarlarını yapalım geri gönderelim :D
    senin işin deneme ve yanılma yoluyla modem serial numarasını ver bir araştıralım kesin bir ayarı vardır buluruz evelallah
    ****** birdiger sorun rockwel firması bazı ISA modemlere sürücü yazmış durumda bende warbirane sürücü kurulmadan kesinlikle kuramazsın ********
    sendeki modem resmini cek yada usb camera ile cek bişiler yap serial numarası ver cok sade bir soru:confused:
    ek 2:
    rockwell marka modem leri chipleri içinde kendi seriallerini saklar ve ulke kodunu buna ulaşabilrisen 3com böyle bir yazılımı var ondan hemen bulunuyor denemekte yarar var derim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2003