Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Takipçi olmayana içerik gizleme

Konu, 'Sosyal Medya' kısmında ankizor tarafından paylaşıldı.

1. ankizor

ankizor Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Merhaba,
    bazı sitelerde görüyorum "içeriği görmek için bunu twitter'da paylaşın" veya "içeriği görmek için facebook'ta paylaşın" diye. Bunu nasıl yapıyorlar?

2. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    O doğru mu ki? Ben kaliteli sitelerde görmedim, diğerlerinde de gördüm ama üçkağıtçılık yapıyorlardır diye denemedim hiç.

yunus, sedirAğacı ve ankizor bunu beğendi.
  3. KrsN

KrsN Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    nedense satın aldiyince farklı bisite yönlendiriyor bide böyle siteler hangi dilerle yazılıyor begendirme takipci filan

ankizor bunu beğendi.
  4. ankizor

ankizor Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Denedim doğru. Bir kitap sitesinde vardı. İsmini yazmıyorum reklam olur diye. Üstelik o kitap sitesi bilişimle ilgili kitaplar satıyor.
    Bir de yabancı bir site, grafiklerle ilgili orada görmüştüm, o da çalışıyordu. Birkaç tane daha görmüştüm.
    Ama nasıl yapıldığını hep merak etmişimdir.

dinlex bunu beğendi.
  5. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    Herhalde Facebook vb. hesabınız açıkken siteye girince öyle oluyordur. Ben face vs. kullanmasam siteyi kullanamayacak mıyım?

Sistemlerine gelince, eğer face açık bir şekilde siteye girince büyük ihtimal kullanıcı adını veya kişi id numarasına vs. bakıyorlardır ve kendi beğeni listelerinde taratıyorlardı bir botla, eğer beğenenler arasında o da varsa tamam diyorlardır. Ya da ikinci bir fikir olarak facebook'un bir hizmeti vardır böyle şeyler için. siz kendi id'nizi yazarsınız siteye eklediğiniz kodda, facebook siteye gireni de bilir zaten, karşılaştırır ve site sahibie olumlu olumsuz bildirim gönderir. Başka da aklıma bişey gelmedi.

Facebooku da reklam ettim iyice, bari twetter linkedin google+ falan diyim de özeli kaçsın azcık :)

6. ali guner

ali guner Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    zannetmiyorum. o sitelerin özel üyelikleri var ve eğer bir kişi siteye ait birşey paylaşıyorsa site haberdar ediliyor.

yani diyelim ki ali güner falandafilanmisal.com.tr sitesine ait birşey paylaştı, hemen flanadafilanmisal.com.tr bu paylaşımdan haberdar ediliyor nasıl mı ? çünkü paylaşım sitesine yönlenirken cartcurtbuk.com/falandafilanmisal.com.tr şeklinde yönleniyor.

tamamıyla api meselesi.