Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Takım Ruhu Nasıl Oluşturulur?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Metehan Özbek tarafından paylaşıldı.

 1. Metehan Özbek

  Metehan Özbek Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  380
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Takım ruhu nasıl oluşturulu? Örnek verebilir misiniz? Bir başvuru için lazım...
   
 2. portalturks

  portalturks Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  343
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Searching...
  "Bence"

  Takım ruhunu oluşturmak için öncelikle takım üyelerinde bir kıvılcım olması , ya da kıvılcımın oluşması için ufakta olsa bir şey olması gereklidir.(Yani kazanma hırsı kazanmanın verdiği mutluluk,bir amaç)
  Ve tabi ki bir lider. Lider verecek gazı verecek gazı , ama öyle boş gaz değil en çok çabayı hedef doğrultusunda lider gösterecek , takım üyelerini teşvik edecek bakın böyle böyle yaptık,bunları kazandık helal olsun bize, bunu bunu yapabilirsek neler kazanırız bir düşünsenize.
  Sen Ali , bu işte süpersin aslansın ,senin bu yeteneklerin mehmetin bu bu yetenekleri ile bir araya gelirse , C firmasını yerden yere vurmuş oluruz.
  Kazanma hırsı nasıl mı kazandırılır ? İşte onu bilmiyorum sanırım doğuştan :S
   
 3. warekurt

  warekurt Daimi Üye

  Kayıt:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  2,759
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Çikolata,Kek :D
  Öncelikle takım ruhu oluşturmaya uygun bireyler seçilmeli, bu da sanırım insan sarraflığına kalıyor, ben bilgisayar sarrafı bile olamadım insan sarrafı hiç değilim, ayrıntısını bilemeyeceğim :) Ortaokul, Lise yıllarından hatırladığım oyun gibi aktiviteler yapılıyordu. Mesela çember oluşturulup ortadaki kişi gözlerini kapatıp kendini bırakıyor, dik duruyor ve diğerleri onu düşürmeden birbirine iletiyor. Takım içi güven gelişimi konusunda en iyi aktivite sanırım buydu. Bir de mesela Lego benzeri oyuncaklarla bir model yapılması isteniyordu. Bu model yapılırken ayrıca kimin hangi konularda başarılı olduğuna dair ipuçları elde ediliyordu.
   
 4. toXic

  toXic Üye

  Kayıt:
  3 Nisan 2010
  Mesajlar:
  82
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Ünv. Öğrencisi
  Şehir:
  Samsun
  Bir takım elemanlarında HEYECAN Yoksa hiç birşey olmaz. Heyecan olmadıktan sonra otomatikmen istek'te olmaz. Eğer birşey zorla olacaksa bu takım ruhun'u yansitmaz. Heyecan olmadiktan sonra ne kadar yetenek olursa olsun hiç birşey kazandırmaz. Bunlar dışında, grup üyeleri birbirini sevmeseler bile birbirlerine karsı saygı duyması lazım. 2 Büyük özellik.