Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Table ve Text

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında Ulash tarafından paylaşıldı.

1. Ulash

Ulash Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar basit ama çözemediğim bir başka soruyu da sormak istiyorum. HTML editörlerinde table açtıktan table'ın içine metin girmek istediğimizde neden enter'a bastığımızda bir satır atlayarak ilerler? Bunu nasıl giderebilirim? Pek çok metin biçilendirmesini de denedim ama bunu beceremedim. (Preformatted, Heading gibi...)

Teşekkürler...

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dreamweaver icin Shift+Enteri önerebilirim. Digerlerinde bilmiyorum.

3. Ulash

Ulash Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Çok sağol! Tavsiyen resmen cuk oturdu :) Ben de genellikle dreamwaver kullanıyordum zaten. Ayrıca bunun, denediğim diğer editörlerde de geçerli olduğunu gördüm. Bu sorunla karşılaşan diğer arkadaşların da aklında bulunsun.

4. terstokat

terstokat Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Profisyonel Serseri. Tipim de musayıt!
    Konu ile pek alakası olmayabilir ama bi soriim, bu Dreamwaver ne gibibir şey? Front Page'ye mi beneziyor?
    Ben HTML CuteHtml'de yazıyom da, biraz geri kalmışım galba teknolojiden.

5. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Front Page gibi olamaz asla.Mesela yaptıgın bir sayfaya kendi kendine kod ekleyemez asla DW.Boyle becerileri yoktur:D

Amaç bakımından evet doğru front page gibi bir amaç taşıyor.HTML düzenleyicisi denilebilir.Ama fornt page ile aralarında baya bir yol var.DW'ın en büyük avantajı görsel olarak yapsan bile sana kodları öğretiyor bence.Bir değeri girmen gerektiğinde onu orjinal isimleriyle istiyor bu da ileride kod içinde o parametre görüldüğünde yardımcı oluyor sana...Denemen lazım.Kurulumdan sonraki ilk açılışta direk kapatıp silmeni sağlayan bir hazır sistem var DW içinde:D Sabret ve korkma o görüntüden:) Silme yani yenilme...

Kolay Gelsin...

6. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Evet burada her an bir editör tartışması başlayabilir ben şimdiden guardımı alayım.Cenk TARHAN'ın Web Master'ın El Kitabı'nı okumadan önce sayfaları Front Page Express ile yapıyordum.Bu kitabı okuduktan sonra notepad.exe ile çalışmaya başladım ama tablolarla uğraşmak hoşuma gitmedi.Sonra kursta FrontPage gösterdiler.Kimse bir sayacın burada nasıl çalışacağını bilmiyordu.Front Page Server Extensions'ların ne olduğunu kimse bilmiyordu.(Yıl 1999,aylardan Kasım...)Sonra Dr.Hakkı ÖCAL'ın JavaScript 1,2 kitabı geldi.Bu kitap ile uğraşırken yine notepad.exe'ye döndüm.Daha bu kitabı bitirememişken Yine Hoca'dan CGI/PERL kitabı geldi.Ben yine allak bullak...
    tripod'da CGI denemeleri yapmaya çalışırken Hocam sağolsun ASP kitabı daha yayınlanmamışken bana zipli olarak gönderdi.Yine Front Page'e döndüm.

Ama DreamWeaver ile çalışmaktan aldığım zevki hiçbir editörden alamadım.O şimdi MX sürümüyle Visual Interdev'in Itellisense özelliğini de yüklenmiş ve kod tamamlayabiliyor.Bunların yanında MySQL'den tutun JDBC ve MsSQLServer'a kadar neredeyse tüm vertabanlarına ve PHP'den tutun .NET'e JSP'ye,CFM'ye kadar tüm teknolojilere UltraDev ile bütünleşik olarak destek veriyor.Karşısında rakip yok.Kod yazmak isterseniz de sonuna kadar yardımcınız,işi kolaylaştırmak isterseniz de sonuna kadar yardımcınız...

İnsan ister istemez sormadan edemiyor:Neden ey DreamWeaver neden Linux'da yoksun???

7. terstokat

terstokat Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Profisyonel Serseri. Tipim de musayıt!
    Walla ben CuteHTML yani nerdeise elleyazıyorum vetablolargayetiyi oluyo (ara-sıra :p), ama HTML kodları İnternetexplorer'den hızlı okurum şu an :p :) :) :)
    BU Dbi deneyecembakalim neimiş

8. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Öncelikle ASP, CFML, CSS, HTML, JavaScript, JSP, Perl, PHP ve VBScript gibi teknolojileri destekleyen Homesite gibi bir html editörünün atlamış olduğunuza şaşıyorum doğrusu.

Öyleki tag insight ve tag completion gibi özelikleri dw daha yarı yolda iken bünyesinde barındıran bir html editörü homesite. bununla beraber dw ile uyumlu çalışması top style gibi bir css editörünüde bünyesinde barındırması belki bu programın pr0fosyonel web tasarımcılarının gözdesi olmasını sağlayan en önemli özellikleri homesite' ın.

Tüm bunlarla beraber color coding (her teknoloji için renkli kodlama) özelliği 5 sürümü ile gelen yenilikler arasında.

Ayrıca program arayüzü o kadar tutlumuş olacakki DW MX e hemen aktarılmış. (Homesite coder style - Workspace).

+Frontpage e gelince bence sadece Internet Explorer da görüntülemek üzere sayfa hazırlıyorsanız bu yazılımı kullanın eğer opera, mozilla gibi diğer browserlardada sayfanızın iyi görüntülenmesini istiyorsanız DW 3 ve üzeri ve Favorim Homesite bu iş için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak wysiwyg (what you see is what you get) html editörleri içerisinde en iyi dw mx iken, Klasik tarzda html kodlayanlar için en iyi seçim yine homesite dır.

9. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Notepad +1

Bence bi tasarımcı önce Notepad ile başlayıp Dreamweaver veya başka bi editore geçmeli.. temel seviyede - hatta iyi seviyede -HTML bilmeden bu işin hakkıyla yapılabilineceğini kestiremiyorum..

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ultra Edit +1 Notepad yetersiz kalıyor :p

11. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Yetersiz ?

Zaten buradaki kilit olay yetersiz olması ya.. Ki notepad ile programcının sonradan hiç karşılaşmayacağı kadar yükü üstlenmesi ve iyi bi şekilde yetişmesi yatıyor altında...

Tabi programcı dedim ama bilmiom o konuya girsek mi..

12. Mingitau

Mingitau Misafir

:D Hiç Girmeyeleim :D

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İyide bende onu diyorum yetersiz derken o açılardan demedim, copy paste ara bul replace falan işlemleri için. Notepadde sonuçta bir text-hex editör fazlası değil :p

14. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Notepad e iyi bir alternatif var. Syn - Mozilla Public Lisansı altında dağ™tılıyor. Mustafa eğer ki notepad i seviyorsan syn e bayılacaksın. İşlev açısından linux taki emacs i andırıyor. Senin gibi code gurularına özel sourceforge dan indirip denemeni tavsiye ederim en son 2.0 sürümü vardı.:cool:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Aralık 2002
  15. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Haklısın...

Bu arada imzanız
    Sanırım bu imza benim olmalıydı...
    Ama kaçırdık..:)

Unutmadan
    Alper teşekkür eerim,bi ara bakarım.. Yalnız şu an phped tüm ihtiyaçlarımı görüyor, bir de bayağı alıştım..

Hatta ASP kodlarını bile PHPEd ile yazıyorum...