Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB' problemi

Konu, 'Linux' kısmında hazan269 tarafından paylaşıldı.

1. hazan269

hazan269 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba arkadaslar magento scriptini kullanan bi müşterim var 5 gün önceye kadar hersey normaldi fakat ne olduysa suan

Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB' bu hatayı alıyoruz sunucu mysql e baktım lakin bi çözüm bulamadım.innodb yi aktif ediyorum mysql calısmıyor kapatıyorum bu hatayı alıyorum nedir sizce problem. bu arada centos 6 kurulu makinada üstünde cpanel kullanıyorum

tam hata ise

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB'
    Trace:
    #0 /home/xxx/public_html/lib/Zend/Db/Statement.php(300): Zend_Db_Statement_Pdo->_execute(Array)
    #1 /home/xxx/public_html/lib/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(479): Zend_Db_Statement->execute(Array)
    #2 /home/xxx/public_html/lib/Zend/Db/Adapter/Pdo/Abstract.php(238): Zend_Db_Adapter_Abstract->query('SELECT `main_ta...', Array)
    #3 /home/xxx/public_html/lib/Varien/Db/Adapter/Pdo/Mysql.php(333): Zend_Db_Adapter_Pdo_Abstract->query('SELECT `main_ta...', Array)
    #4 /home/xxx/public_html/lib/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(734): Varien_Db_Adapter_Pdo_Mysql->query(Object(Varien_Db_Select), Array)
    #5 /home/xxx/public_html/lib/Varien/Data/Collection/Db.php(779): Zend_Db_Adapter_Abstract->fetchAll(Object(Varien_Db_Select), Array)
    #6 /home/xxx/public_html/lib/Varien/Data/Collection/Db.php(696): Varien_Data_Collection_Db->_fetchAll(Object(Varien_Db_Select))
    #7 /home/xxx/public_html/lib/Varien/Data/Collection/Db.php(617): Varien_Data_Collection_Db->getData()
    #8 /home/xxx/public_html/app/code/core/Mage/Core/Model/Mysql4/Store/Collection.php(137): Varien_Data_Collection_Db->load(false, false)
    #9 /home/xxx/public_html/lib/Varien/Data/Collection.php(740): Mage_Core_Model_Mysql4_Store_Collection->load()
    #10 /home/xxx/public_html/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(581): Varien_Data_Collection->count()
    #11 /home/xxx/public_html/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(429): Mage_Core_Model_App->_initStores()
    #12 /home/xxx/public_html/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(335): Mage_Core_Model_App->_initCurrentStore('', 'store')
    #13 /home/xxx/public_html/app/Mage.php(627): Mage_Core_Model_App->run(Array)
    #14 /home/xxx/public_html/index.php(80): Mage::run('', 'store')
    #15 {main}

2. hazan269

hazan269 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yok mu fikri olan