Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sunday Holiday

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında Metafizik tarafından paylaşıldı.

1. Metafizik

Metafizik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem, WebMaster
  2. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Müsadenizle teknik bi konuya değinmek isterim...

Sitenizde rezervasyon işlemleri kredi kart alıp işlemek üzerine veya belkide kredi kartını alıp siz kendiniz elle çekeceksiniz ...
    Her iki durumda da bağlantı türünün https değil de http olması ziyaretçi rahatsız edecek ve kredi kartını verip vermemekte tereddüt eedecektir..

Kolay gelsin..

3. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Fatih nihayet geldin.Hoş geldin,sefa getirdin.Aman buradan ayrılma.Her ne kadar birileri yöneten birileri yönetilen gibi görünse de burasını hepimize ait bir platform haline getirme çabasına devam etmeliyiz.

Bu arada site güzelmiş.PHP ile e-ticaret yapılan yerlere biri daha eklendi demek...

4. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Öyle mi görünüyor ? :)

Saygılar,sevgiler..

5. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Mehilkan banlandığından beri öyle görülüyor.

6. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Üstadım bu derin bi konu..
    Bunu kapatalım çünkü farkediyorsunuzdur ki kimse banlamayı haketmeden banlanmaz...

Daha doğrusu şu hareketi yaptığın için banlacaksın denildikten sonra ve hareket gerçekleştirdikten sonra hulf-ul vaad da bize yakışmaz..

Sonra ki gelecek benzer olayların önünü kesmek için de gerekir böyle davranmak..

Kaldı ki hiç kimse hiç bi şekilde banlanmayacak diye bir şey de yoktur. Herkes hareketlerinde başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde özgürdür..

Burada yönetici vasıflı arkadaşlar da diğerlerinin ve forumun genel huzurunu bozucu hareketlere izin veremez.. Bu diğer forum sakinlerine olan bir zulum olur..

Kaldı ki bu forumda hiç bir forum yöneticisi kendi başına birisini banlamaz, bunu diğer yöneticiler ile görüşüp halleder..

Eğer birisi her şeye rağmen bu forumda banlanmayı haketmişse - veya öyle olması uygun görülmüşse - en azından ne yapıtğını bilen bir 4-5 kişinin (veya daha fazla) ortak kararı olduğu için bu karar saygıyı haketmektedir.

Mehilkan konusunun detaylarını çok merak eden arkadaşlar site yöneticisi ile irtibata geçebilirler admin@ceviz.net

Saygılarımla

7. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Söylediklerinin hepsinde haklısın hocam.Ben zaten aksi yönde birşey söylemedim.

Dediğim şey şu:Yönetenler ve yönetilenler her yerde olduğu gibi burada da var.

Hepimiz hayatta bize düşen rolleri en iyi şekilde oynamaya çalışıyoruz.Elimize adaleti uygulama yönünde bir fırsat geçtiğinde bunu en iyi şekilde uygulamalıyız.Ama bu durum yönetenler ve yönetilenlerin olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sevgiler...

8. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Anlıyorum, fakat bu gerçeği ön plana çıkarmak olayın başka şekilde anlaşılmasına sebep olabilir..

Anlayışlı tutumun için seni tebrik eder, ayrıca teşekkür ederim..

Saygılar..

9. SFG

SFG Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    webdesigner
    Şimdi bu konuda bir açıklama yapma gerekliliği doğdu. Mehilkan arkadaşımız bir olay yüzünden değil üstüste gelen bir kaç olayın sonucunda banlanmıştır. En son olarak kullandığı çok kaba mesaj editlenip kendisinin bu konuda gerekeni yapması olayı bir şekilde düzene sokması istenmiştir, bunun üzerine o da sinirlenip daha fazla rahatsızlık vermeye başlaması yüzünden mecburen banlanmıştır. Ama bu şartlarda dahi kendisi ile görüşüldü konuşıldu uzlaşmaya varıldı, kendisi hala forumdadır ve yanlışım varsa söyleyebilir.

Bu arada SFG Sahin Fikri GÜR oluyor :)

Yönetilen ve yönetici konusunuda asla kabul etmiyorum baska bir isim bulamadığım için mecburen yönetici yazdım Moderatör yerine, hakem biraz tuhaf geldi sürekli bir müsabaka havası taşıyormuş gibi olur diye düşündüm forumda. Yönetici sadece bir isim bu forumda yöneticilik sıfatımız yok. Yönettiğimiz bir şey yok sadece paylaşıma yardımcı oluyoruz ve zaten gönüllü gelen kişilere yönetici diye bir şey olamaz.

Ana sayfadan yönetici kolonunu kaldırmayı çok düşündük ama zaten Vbulletin 3.0 da kendiliğinden kalkıyor onu bekliyorum. Zaten 3.0 dan itibaren forumuda ücretli olarak alıp bütün ek dosyaları ile çok daha kullanışlı hale getireceğiz. Sonuçta iş çok ciddiye bindi ve çok değerli bir bilişim topluluğu oluşmaya başladı o zaman bizde buna göre önlemlerimizi alacağız ve daha iyi olma yolunda ne gerekiyorsa yapacağız.
    Sevgilerimle...

10. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    bence yöneticiler ve yönetilen var

yöneticiler belli yönetilen ise site
    sitedeki kişiler değil muharrem

11. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    siteye gelince yukardan boşluk olmaması iyi ama belki aşağıdanda boşluk olmasa daha güzel görünebilir

tasarım ve renkler uyumlu

kimi yerlerde İstanbul kimi yerlerde Istanbul yazıyor...

benim bildiğim

uluslararası standartlarda artık turkiye kullanılmalı turkey değil ama yanılıyorda olabilirim eğer böyle bişiy varsa bunu yaşatmak ve yerleştirmek için öncü olabilirsiniz

12. SFG

SFG Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    webdesigner
    Bende eleştiriyi unuttum site gayet başarılı arkadaşım ama background biraz koyu düşmüş gibi geldi banada ama herkes birşey söyleyecektir, ben olsam krem rengi yapardım backroundu o kadar :)

13. SFG

SFG Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    webdesigner
    Türkiye, ya da Turkiye konusundada yemre'ye katılıyorum. ;)

14. Mingitau

Mingitau Misafir

Turkiye konusu çok iyi olur. Hatta bu şekilde kullanım özendirilmeli...
    Zaten hatırladığım kadarıyla bir Kongre sonucu Turkiye şeklinde kullanım getirilmişti. Ama ne zaman hatırlamıyorum muhtemelen 1994 olmalı Hazırlıkta İngilizce Öğretmenim geçen yıl Bu karar alındı diye söylemişti. Ama biz gittik gene Basketbol maçlarında Turkey diy yazdık cık cık...

<biraz ciddilikten uzak>
    Bu arada Kullanmak isteyen TURK KAGANAT şeklinde kullansın :D
    </biraz ciddilikten uzak>

15. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Mükemmel bir açıklama.Bunun üzerine hiçkimse birşey diyemez.Tekrar tekrar tebrikler...

16. Metafizik

Metafizik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem, WebMaster
    muharrem_tac bey bakıyorumda çok güzel döktürüyorsunuz elinize kolunuza sağlık. 2. bir Hakkı OCAL mı diye kendi kendime düşünüyorum ;)

fazla zamanım yok bende artık buradayım.

17. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Woay be bu ne iltifat!!!
    Biz Hocamızın tırnağı olamayız da yine de teşekkür edelim bakalım.

18. Metafizik

Metafizik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem, WebMaster
    muharrem_tac Rica ederim :) eger googledeki PageRang sayfaya 10 üzerinden not veriyor :) Ceviz neti sevdim ama sevilmeyecek gibide degil...

19. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkürler iltifatların için Metafizik ama şu googledaki PageRang'ı bir türlü bulamadım :)

20. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    PageRank Google Toolbarda üstad.

Fatih resimde de acayip yakışıklı çıkmışsın maşallah.

Hocamız ile irtibata geçtim.Bu sıralar size güzel haberlerim olabilir...Bekleyelim bakalım...