Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sorun Turkcell demi yoksa....

Konu, 'Bilgi Güvenliği' kısmında Huzeyfe tarafından paylaşıldı.

1. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    bilmiyorum basiniza hic geldimi?hattiniz ne olursa olsun(trcell,telsim,aria yada aycell)ayni anda yogun bir sms bombardimanina tutuldunus mu hic?gecen bir arkadasimin evinde oturuyoruz arkadasimin hatti telsim ve aynı anda pespese smsler gelmeye basladi,sayisi 50-60 hatta daha fazla,gelen mesaj trcellin sbt bir numarasindan geliyor ve mesajin sonunda bir gercek tl numarasi var,mesaji ufak bir yazi icerior o kadar da onemli degil.neyse arkaasimla konusurken herhalde Turkcell in servislerinden birinin sapittigi konusunda karar vermistikki,aynı anda arkadasimin ev arkadasi iceri girdi ve imali imali siritmaya basladi,yeter mi daha istermisin felan dedi,o anda ikimizde SOK! olduk,once inanmadik ama arkadas aynı numarayi benim telefonada cekince birde gelen mesajlarin sonunda o arkadasin numarasi gorununce ne ile karsi karsiya oldugumuz anlamadik,
    biz merak ede duralim arkadaslar bizi iice cileden cikardilar,sonra sabaha karsi elleindeki sihirli kodu ele gecirdik:)
    soyle yapiyorlar bir mesaj yazip mesajin basina bir sihirli kod yaziyorlar sonra gondermek istedikleri no yu yaziyorlar,ve XyZy e gonderiyorlar hoppala!mesajlar yagmaya basliyor,bununla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mı?bugun Turkcell e bu konuda mesaj attim gerci ama ne kadar kaale alirda cevap verirler orasi ayri,cevaplarini bekliyorum

2. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    bir arkadaşıma 107 tane mesaj geldi

3. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Alala Merak ötesi ettim

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla kaale alınması gereken bir konu ama hiç cevap bekleme bence :rolleyes:

5. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Turkcelle sıkça mail at bu konuda Huzeyfe. Dinlemezlerse dağıt kodu he tarafa...
    Yada bana ver, ben dağıtırım :)

6. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    o kadar da kotulemeyin Turkcelli arkadaslar:)Biraz once turkcellden bir yetkili(?)cep telefonumdan aradi ve sorunu kaynagini belirtti,neden kaynaklandigini aciklamay calisti ve sorunu gideremeyeceklerini soyledi(burda dumur oldum iste).sonra istersem gerekli makamlara sikayet edeblecegimi belirtti ve esenlikler diledi:),bu kadar kisa surede musteri hizmetlerini devreye girmesi cok iyi ama cozumsuz kalmasi da bir o kadar garip.neyse bilip bilmeden konusmiim belki gercekten ck zor bir istir.ama gun gelirde boyle rahatsiz edilirseniz...?

7. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Açıkla bu kodları... Hem sen linaksçı değilmisin? opın sorç mantığı ile paylaşmalısın...

--------
    bizim modifikasyonu göndermedin hala ? :)

8. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    hee acikliimde sonra milletin basi agrisin demi:)
    ----modifikasyon modifiye olurken aslina donustu:)

9. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Neyse bir kaç arkadaşıma sordum ve öğrendim olay çok basitmiş..

Özel bir kod falan yok aslında, Tasarlanan bir hatırlama servisi için test servisi açılmış kim nasıl olduysada bu işlem piyasa olmuş olay şöyle...

*# bir iki tane daha bişi giriyosunuz :D bosluk numara..

sonra bunu 80** :D gönderiyosunuz oluyormuş...

Bunuda sırf fazla bişi bekleme dendiği için kudurdum kendi kendime :)