Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SOhbet

Konu, 'PHP' kısmında LEthaL tarafından paylaşıldı.

1. LEthaL

LEthaL Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    0grEnmEk :p
    Merhabalar,
    Ben basit olarak bir sohbet uygulaması düşündüm nedense yine MySQL kullandım :)
    iki sayfa var birincisi takma ismin girilip register edildiği. ikinci sayfa ise yazılanlar üstte yazılanların altında da textbox ve submit
    bir şey yazıp submit edince veri tabanına kaydediyor ve yukarıya yazdırıyor.
    Bunun daha elle tutulur bir yolu var mı? :D

Bir de her şeyi tek sayfadan nasıl yönetebilirim ?
    Yardımlarınız, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Mingitau

Mingitau Misafir

;)
    Benzer uygulamalar yapılırken db kullanma iki kere düşünülmeli.
    Bi aralar bi kitap vardı elimin altında chat uygulaması yapılıyodu...
    Hazır uygulamada vardı tekrar elime geçerse anlatırım neler yaptığını;)

3. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Selamlar,

Benzer bısey yapmıstım bende bı ara.. Calısır ornegını buraya tıklayarak gorebılırsın..

Hatırladıgım kadarıyla sohbet.php adında popup bır sayfada mesaj.php adında bır ıframe (satır ıcı cerceve) kullanmıstım.. Kullanıcı gırısı mesaj gonderme gıbı ıslelre sohbet php, mesajları verıtabanından cekıp gosterme ısıylede mesaj.php ılgılenıyordu.. Bu sayede kullanıcılar metın yazıp gondere tıkladıgında popup wındow refresh oluyor ve sohbet php mesajı verıtabanına gırıyordu.. Mesaj php ıse refresh oldugu ıcın son gelen mesajı ekrana dıgerlerıyle beraber basıyordu..

Burdakı asıl sorun oturumlarla ılgılı cunku bu tur bır uygulama kısının nezaman odaya gırdıgını ne zaman odadan cıktıgını bılmen gerekıyor.. Bunun ıcınde java scrıpt kullanmıstım..

Aslında anlatımı oldukca zor.. Gorup ıncelemen gerekıyor.. Hem axıonun dedıgı gıbı bu ısı php ve mysql ıle yapmak oldukca zahmetlı.. Gordugum en ıyı ornek dahı aynı anda 3 oturum acıldıgında sacmalıyordu.. Benımkınde ıse bazen kullanıcılnın askıda kalması sorunu yasanıyor..

Kısacası yaptıgın sey cok mantıklı dııl.. Ama yınede yapmak ıstersen bılgı ıcın benım kodlarıma bı goz atabılırsız..

Sohbet.zip (5.56K)